Maak een account op Bitvavo en krijg 10 XRP gratis!
Bitvavo: Ontvang 10
XRP Welkomstbonus!
Jim Bianco, oprichter van Bianco Research, heeft zijn twijfels geuit over de prestaties van de Bitcoin (BTC) Spot Exchange Traded Funds (ETFs). Bianco stelt dat het succes van deze fondsen al had moeten leiden tot een prijsstijging boven de $100.000, maar dit is tot op heden uitgebleven. Zijn opmerkingen hebben veel aandacht getrokken in de cryptogemeenschap, maar de vraag blijft: zijn zijn argumenten steekhoudend?
Voor veel mensen binnen de cryptogemeenschap worden de BTC ETFs als een groot succes beschouwd. Sinds de lancering van de fondsen in januari van dit jaar is de Bitcoin prijs aanzienlijk gestegen. In maart bereikte de koers zelfs een all-time high van $73.700, aangedreven door de grote instroom van kapitaal. Op dit moment blijft de BTC koers hoog met een waarde van $68.900.
Bianco is van mening dat de Bitcoin prijs al veel hoger had moeten staan. Gezien de grote investeringen in de ETFs en de renteverlaging in de Verenigde Staten, die in september werd doorgevoerd, zou bitcoin volgens hem al maanden geleden boven de $100.000 moeten hebben gehandeld. Dit zou een stijging van meer dan 45% boven het huidige niveau betekenen.
Maar waarom heeft de Bitcoin koers, ondanks de ETFs en de renteverlaging door de Federal Reserve (Fed), geen nieuwe all-time high bereikt?
Volgens Bianco komt dit doordat een groot deel van de investeringen in de Bitcoin ETFs slechts een verschuiving van bestaand geld is. Veel beleggers verplaatsen hun kapitaal van grote exchanges, zoals Coinbase, naar de BTC ETFs.
Hoewel dit zorgt voor aanzienlijke kapitaalinstromen naar de fondsen, gaat het niet om nieuwe investeringen in de bredere Bitcoin-markt. Dit beperkt de impact op de koers.
OpenClaw-oprichter Peter Steinberger bevestigde de blokkade en wees erop dat leden bij toetreding akkoord gaan met strikte serverregels.
Bitcoin verliest veertig procent terwijl goud en stablecoins terrein winnen. Is dit een tijdelijke correctie of een identiteitscrisis?
Bitcoin verloor 46 procent aan waarde sinds oktober. Toch zijn eerdere crashes veel heviger geweest — en steeds gevolgd door herstel.
WLFI stijgt hard voor het Mar-a-Lago cryptoforum. De Bitcoin koers blijft stabiel. Beleggers vrezen sell the news.
Christine Lagarde wil prikkels, geen belasting op kapitaalvlucht. De ECB opent eurosteun wereldwijd. Dit kan markten en crypto beïnvloeden.
De VS zouden Iran toestaan uranium te verrijken. Een snelle deal lijkt nabij, maar Trump dreigt met militair ingrijpen.