Stel Newsbit in als voorkeursbron
Zie onze artikelen vaker bovenaan in Google Nieuws en Top Stories. Eén keer instellen, altijd als eerste op de hoogte.
Elon Musk, de eigenaar van X (Twitter), heeft zojuist aangekondigd dat hij van plan is om een maandelijks abonnementsgeld te introduceren voor het gebruik van het platform. Hij wil hiermee de groeiende problematiek van bot-activiteit aanpakken, die steeds meer een zorg wordt voor sociale medianetwerken.
Deze beslissing volgt op een openhartige discussie die hij had met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, waarin werd gesuggereerd dat het beperken van het gebruik van bots op X een effectieve maatregel zou kunnen zijn om antisemitisme te bestrijden.
Elon Musk stelt momenteel voor om het “lage kostenniveau” aan te pakken door een bescheiden gebruikersvergoeding in te voeren, met als doel de kosten voor het inzetten van bots te verhogen, die momenteel slechts “een fractie van een cent” bedragen.
Volgens Musk zou het heffen van een geringe gebruikersvergoeding de daadwerkelijke kosten voor het creëren van talloze bots “aanzienlijk opdrijven.” Hij benadrukt dat dit momenteel de enige benadering is die hij kan bedenken om grootschalige bot-legers effectief tegen te gaan.
Dit initiatief zou een potentiële gamechanger kunnen zijn in de strijd tegen bot-legers. Deze geavanceerde bot-netwerken maken momenteel misbruik van sociale media platforms voor schadelijke doeleinden, zoals het verspreiden van haat zaaiende content en het uitvoeren van cryptozwendel.
Hongkong werkt aan een nieuwe goudtoken voor banken. Elke token vertegenwoordigt een fysieke goudstaaf en moet blockchainhandel eenvoudiger en sneller maken.
Nvidia, Nike en Costco maken nu ook bezwaar tegen de cryptoplannen van OKX. In totaal verzetten al 50 bedrijven zich tegen het platform.
Uber test blockchaintechnologie met HSBC en Franklin Templeton om bedrijfsgeld continu te beleggen en beschikbaar te houden voor betalingen, ook buiten kantooruren.
Goud en zilver dalen vandaag fors door stijgende olieprijzen en rentezorgen. Waarom staan edelmetalen onder druk en wat verwachten analisten?
ASML betaalt op 4 november opnieuw dividend. Ontdek hoeveel 100 aandelen opleveren en waarom de totale uitkering dit jaar flink stijgt.
Elon Musk zet telecomaandelen onder druk met SpaceX. Analisten zien ondanks de onrust kansen bij T-Mobile, AT&T en andere bedrijven.