Bitpanda: Ontvang €15 aan zilver gratis
Bitpanda: Ontvang
€15 aan zilver gratis
Qatar heeft de productie van vloeibaar aardgas stilgelegd na militaire aanvallen op het Ras Laffan-complex, het grootste LNG-knooppunt ter wereld. Staatsbedrijf QatarEnergy bevestigt dat de installaties zijn geraakt door drones.
De aanval raakt een cruciale schakel in de wereldwijde energievoorziening en kan directe gevolgen hebben voor gasprijzen in Europa en Azië.
Volgens het Qatarese ministerie van Defensie werd een watertank bij een energiecentrale in Ras Laffan geraakt door een drone. Een tweede drone trof een andere energie-installatie binnen hetzelfde complex.
QatarEnergy meldt in een verklaring dat de productie van liquefied natural gas, beter bekend als LNG, uit voorzorg is stilgelegd. Ras Laffan geldt als het kloppend hart van de Qatarese gasexport en is essentieel voor de bevoorrading van onder meer Europa, dat sinds de energiecrisis sterk afhankelijk is van LNG-leveringen uit het Midden-Oosten.
Over eventuele schade of slachtoffers zijn nog geen details bekendgemaakt.
Qatar is een van de grootste LNG-exporteurs ter wereld. Een langdurige productiestop kan de toch al gespannen energiemarkten verder onder druk zetten. Vooral Europa, dat na het wegvallen van Russisch pijplijngas meer LNG importeert, kan de gevolgen snel voelen.
Voor Nederland kan dit een groot probleem worden. De gasopslagen zijn momenteel slechts voor ongeveer 10 procent gevuld. Dat betekent dat er weinig buffer is als de aanvoer langer verstoord blijft. In zo’n scenario kunnen energieprijzen snel verder oplopen en wordt de kwetsbaarheid van Europa opnieuw pijnlijk duidelijk.
Hoe lang de productie in Ras Laffan stilligt, is nog onduidelijk. QatarEnergy zegt de situatie nauwlettend te volgen en samen te werken met veiligheidsdiensten om de veiligheid van het complex te waarborgen.
Zilver steeg 145% in 2025 en ook goud bereikte recordhoogte na recordhoogte. Via Newsbit en Bitpanda ontvang je nu €15 aan fysiek zilver bij je eerste aankoop van minimaal €50.
Geen synthetisch product maar echt goud en zilver in Zwitserse kluizen, volledig verzekerd en juridisch op jouw naam. Instappen kan al vanaf €1.
Sluit je aan bij 7 miljoen gebruikers en open nu gratis je account.
De AEX koers ligt op zijn gat nadat het conflict tussen Iran en de Verenigde Staten dit weekend oplaaide. Met name KLM heeft het zwaar.
Europese gasprijs stijgt 25 procent door Iran-crisis, terwijl Nederlandse gasopslag slechts 10,7 procent gevuld is en risico toeneemt.
Droneaanval legt grootste raffinaderij van Saoedi-Arabië stil, terwijl olieprijs bijna negen procent stijgt door escalatie rond Iran en Hormuz.
WLFI stijgt hard voor het Mar-a-Lago cryptoforum. De Bitcoin koers blijft stabiel. Beleggers vrezen sell the news.
Christine Lagarde wil prikkels, geen belasting op kapitaalvlucht. De ECB opent eurosteun wereldwijd. Dit kan markten en crypto beïnvloeden.
De VS zouden Iran toestaan uranium te verrijken. Een snelle deal lijkt nabij, maar Trump dreigt met militair ingrijpen.