De Amerikaanse cryptocurrency exchange Kraken sluit zijn kantoren in Abu Dhabi nog geen 12 maanden nadat het zijn goedkeuring ontving van de regelgevende instanties om in de regio te mogen opereren.
Kantoren gesloten en medewerkers ontslagen
Kraken heeft volgens een rapport van Bloomberg op 2 februari zijn kantoren in Abu Dhabi gesloten en ontslagen ongeveer 8 medewerkers die zich richtten op het Midden-Oosten en Noord-Afrika. De crypto-exchange had sinds april 2022 een vergunning om diensten aan te bieden in Abu Dhabi, maar besloot deze activiteiten stop te zetten na een herziening van haar ‘business lines’.
Een woordvoerder bevestigde de sluiting en zei dat de ondersteuning voor de Dirham is opgeschort. Bestaande gebruikers kunnen echter wel nog steeds toegang krijgen tot andere fiat-valuta’s. Er zullen ook meerdere werknemers in het gebied actief blijven.
Onderdeel van grotere ontslagronde
De sluiting van de kantoren in Abu Dhabi is onderdeel van een grotere ontslagronde, waarin in totaal ongeveer 30% van Kraken’s personeelsbestand wordt ingekrompen. Ook Kraken heeft namelijk last van de crypto-winter, waarin ze nu een poging doen om hem als bedrijf zijnde te overleven.
Jesse Powell, de mede-oprichter van Kraken, benoemde de ontslagen eerder al als een terugkeer naar de grootte van de crypto-exchange in 2021, toen ze snel groeide. Powell aankondigde in september zijn afscheid als CEO, maar hij zal blijven dienen als voorzitter van de Raad van Bestuur.
Op 31 januari trok Kraken zich ook terug uit Japan, het 2e vertrek uit de grote Aziatische economie sinds april van 2018. In december verklaarde het bedrijf dat de verhuizing onderdeel was van een herschikking van middelen en verwees naar de “huidige marktomstandigheden in Japan” en een “zwakke cryptomarkt wereldwijd”. Het is nog niet bekend wat de volgende stap van de crypto-exchange zal gaan zijn.
Britse toezichthouder geeft Coinbase groen licht voor uitbreiding
Coinbase heeft een vergunning voor beleggingsdiensten gekregen van de Britse toezichthouder Financial Conduct Authority.
Cryptobeurs Kraken wil bank worden in Europa via vergunning in Litouwen
Cryptobeurs Kraken werkt aan een volledige Europese bankvergunning via Litouwen, en zou daarmee de eerste cryptobeurs met die status zijn.
Binance-uitstroom verdrievoudigt na MiCA-deadline: ETH-opnames op recordhoogte
Binance-uitstromen bereikten het hoogste niveau sinds 2023 na het gedwongen vertrek uit Europa. Vooral Ethereum wordt massaal opgenomen.
Meest gelezen
Ex Google-engineer verkoopt al zijn Bitcoin: ‘Het is voorbij’
Oud-Google-engineer TechLead verkocht al zijn Bitcoin met fors verlies. Volgens hem is de markt kwetsbaar, maar hij blijft op lange termijn positief.
Bitcoin-fortuin van drugsdealer belandde bij het afval, tot Europol ingreep
Ierse autoriteiten halen 1.500 Bitcoin uit verloren wallets van drugsdealer en roepen daarmee nieuwe vragen op over private keys.
Dit is waarom Bitcoin, goud en zilver tegelijk onderuit gaan
Bitcoin, maar ook goud en zilver zetten al langere tijd droevige resultaten neer, terwijl Wall Street wél stijgt. Wat speelt er precies?
