Bitvavo: ontvang โฌ20 startbonus in XRP.
Bitvavo: ontvang โฌ20
startbonus in XRP.
Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt betrokkenen bij het failliete Nederlandse cryptobedrijf Knaken van verduistering en valsheid in geschrifte. In het strafrechtelijke onderzoek zijn twee woningen in Rotterdam doorzocht. Daarbij heeft justitie onder meer telefoons en andere gegevensdragers meegenomen.
De doorzoekingen zijn een nieuwe ontwikkeling rond het cryptoplatform, waar eerder bleek dat miljoenen euroโs aan tegoeden van klanten ontbraken. Niemand werd bij de invallen aangehouden.
Het nieuws over de doorzoekingen werd gemeld door RTL Nieuws. Het OM wil vanwege het lopende onderzoek niet bekendmaken wie precies als verdachte wordt aangemerkt. Ook is niet duidelijk of de verdachten tijdens de doorzoekingen in de woningen aanwezig waren.
Justitie doet evenmin mededelingen over de directe aanleiding voor de invallen. Bij een doorzoeking kan beslag worden gelegd op spullen die mogelijk relevant zijn voor een strafrechtelijk onderzoek. In dit geval zijn onder meer telefoons en andere gegevensdragers meegenomen.
Oprichter en eigenaar Ronald Jonkers speelt een belangrijke rol in het faillissementsverslag van Knaken. Het is echter niet bekend of hij ook verdachte is in het strafrechtelijke onderzoek.
De financiรซle problemen bij Knaken kwamen onder meer aan het licht door een lening van 2,3 miljoen euro. Het cryptobedrijf had dat bedrag uitgeleend aan een ander bedrijf van Jonkers.
De situatie verslechterde nadat Knaken geen vergunning kreeg van de Autoriteit Financiรซle Markten (AFM). Het bedrijf moest daarop de tegoeden van klanten terugbetalen. Knaken bleek echter niet over voldoende middelen te beschikken om iedereen volledig terug te betalen.
Eind mei ging de website van het cryptoplatform op zwart. Klanten konden vervolgens niet meer bij hun geld. Het OM begon eerder een strafrechtelijk onderzoek omdat volgens justitie ongeveer 7 miljoen euro aan klantentegoeden ontbrak.
Het OM vroeg eind juni het faillissement van Knaken aan. Aanleiding waren signalen van de AFM over wat de toezichthouder omschreef als een โzeer zorgwekkende situatieโ bij de aanbieder van cryptodiensten.
In juli verklaarde de rechtbank in Rotterdam het bedrijf failliet. De rechtbank stelde destijds dat โer veel geld van klanten is verdwenen zonder dat duidelijk is hoe dat kan zijn gebeurdโ.
Knaken bood Nederlandse klanten verschillende cryptodiensten aan. Gebruikers konden via het platform geld omzetten in cryptomunten, crypto weer verkopen en hun digitale munten bij het bedrijf bewaren.
Juist daardoor raakte het financiรซle tekort klanten direct. Nadat Knaken niet langer aan zijn verplichtingen kon voldoen, volgde uiteindelijk het faillissement.
Het cryptoplatform heeft zijn activiteiten inmiddels volledig gestaakt. Het strafrechtelijke onderzoek naar mogelijke verduistering en valsheid in geschrifte loopt nog.
Wil je XRP kopen? Nieuwe gebruikers van Bitvavo kunnen via Newsbit tijdelijk 20 euro aan XRP gratis ontvangen.
Maak een account aan, rond de verificatie af en handel binnen zeven dagen voor minimaal 100 euro. Daarna ontvang je 20 euro aan XRP als welkomstbonus.
Claim โฌ20 gratis XRP bij Bitvavo.
Let op: Voorwaarden zijn van toepassing. Handelen in crypto brengt risicoโs met zich mee. Je kunt je inleg verliezen.
Veilig betalen met
Kraken wil een Europese bank overnemen. Daarmee kan de cryptobeurs straks ook spaarrekeningen, leningen en betaalkaarten aanbieden.
Een Britse Bitcoin-belegger eist miljoenen terug van BitMEX. De rechtszaak kan mogelijk leiden tot enorme schadeclaims van andere gedupeerde beleggers.
Cryptobeurs Coins.ph ligt onder vuur na gokbeschuldigingen. De Filipijnse centrale bank beperkt betaaldiensten, terwijl onzekerheid ontstaat over de cryptovergunning van het platform.
Deze analist verwacht een crash van 36% voor de S&P 500 in 2027. Hij legt uit waarom en wanneer hij uit wil stappen.
ASML vormt mogelijk een bedreiging voor Besi. Bank of America waarschuwt voor concurrentie op de belangrijke markt voor hybrid bonding.
Kabinet past box 3 aan na kritiek uit de Kamer. Kleine spaarders worden ontzien, maar het financiรซle gat van 540 miljoen euro blijft.