De Amerikaanse Securities and Exchange Commission heeft de afgelopen twee dagen de krantenkoppen gehaald door achter twee van de grootste crypto-beurzen ter wereld aan te gaan en hen te beschuldigen van het verkopen van niet-geregistreerde effecten.
Terwijl de SEC-voorzitter beweert dat deze acties voor het grotere goed van investeerders zijn, gelooft de CEO van Ripple – Brad Garlinghouse – dat er een andere reden is.
Rechtszaken tegen Binance en Coinbase
In een tijdsbestek van slechts 24 uur heeft de SEC twee zeer belangrijke rechtszaken aangespannen tegen twee van de grootste spelers in de crypto-wereld: Binance en Coinbase.
Deze zaken hebben enkele kleine verschillen, maar in de kern beweren ze allebei dat de beurzen niet-geregistreerde effecten verkopen (en uitgeven in het geval van Binance) in de vorm van verschillende cryptocurrencies, waaronder BNB, BUSD, SOL, MATIC, ADA en nog ongeveer 60 andere.
Ripple CEO bekritiseert de SEC
Het is interessant dat de rechtszaken geen melding maken van de XRP-token, ondanks dat de SEC al meer dan twee jaar een juridische strijd voert tegen Ripple met betrekking tot hetzelfde onderwerp. Desalniettemin heeft de CEO van Ripple besloten om zich uit te spreken over de kwestie, ook al heeft hij in het verleden herhaaldelijk kritiek geuit op de SEC.
Garlinghouse is het oneens met het verhaal van Gary Gensler dat de Commissie goed is voor innovatie. Hij beweert zelfs dat de SEC probeert te laten zien dat ze waakzaam zijn, omdat ze vorig jaar niet in staat waren om de FTX-crash te voorkomen, ondanks hun rol in het toezicht.
Bovendien zegt de CEO van Ripple dat Gensler en zijn bureau zich met te veel bemoeien, omdat ze niet de “macht hebben waar hij zo wanhopig naar hunkert”.
Ierland neemt opnieuw 500 Bitcoin in beslag, goed voor 27 miljoen
Het Ierse Bureau voor Criminele Vermogens (Criminal Assets Bureau, CAB) heeft opnieuw 500 Bitcoin in beslag genomen.
Israël bevriest 8 miljoen dollar aan crypto van Iraans netwerk
De Israëlische autoriteiten stellen dat de wallets onderdeel waren van een groter netwerk voor terrorismefinanciering.
Cryptosector pompt al 189 miljoen dollar in Amerikaanse verkiezingen
Cryptobedrijven hebben tot nu toe 189 miljoen dollar uitgegeven om invloed uit te oefenen op de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen van 2026.
Meest gelezen
Ex Google-engineer verkoopt al zijn Bitcoin: ‘Het is voorbij’
Oud-Google-engineer TechLead verkocht al zijn Bitcoin met fors verlies. Volgens hem is de markt kwetsbaar, maar hij blijft op lange termijn positief.
Van lasser tot kok: SpaceX maakt 4.400 werknemers miljonair
De beursgang van SpaceX maakt duizenden werknemers miljonair. Van lassers tot ingenieurs profiteren zij van jarenlang opgebouwde aandelen.
Bitcoin-fortuin van drugsdealer belandde bij het afval, tot Europol ingreep
Ierse autoriteiten halen 1.500 Bitcoin uit verloren wallets van drugsdealer en roepen daarmee nieuwe vragen op over private keys.
