Newsbit
Bekijk de app
Bekijk

The Magnum Ice Cream Company (MICC) is vandaag zelfstandig naar de beurs gegaan. De afgesplitste ijsdivisie van Unilever wordt vanaf nu verhandeld in Amsterdam, Londen en New York. Beleggers kregen automatisch aandelen in handen, maar twijfelen of vasthouden verstandig is.

Grootste ijsbedrijf ter wereld nu zelfstandig

De beursgang van Magnum is de grootste van het jaar in Amsterdam. Unilever besloot zijn ijsactiviteiten af te splitsen om zich volledig te richten op merken als Knorr, Dove en Hellmann’s. De nieuwe onderneming omvat onder andere de merken Magnum, Ben & Jerry’s, Cornetto en Ola.

Beleggers kregen voor elke vijf Unilever-aandelen automatisch één aandeel Magnum. De openingskoers was 12,20 euro, al liep die in het eerste uur al op tot rond de 12,90. Daarmee wordt het ijsbedrijf gewaardeerd op ongeveer acht miljard euro.

Koersverloop van Magnum (MICC) op de eerste handelsdag (Bron: TradingView)

Volgens analisten ligt die waardering laag. De referentieprijs van 12,80 euro is volgens beurscommentator Niels Koerts “fors onder de werkelijke waarde”, die hij eerder op twintig euro per aandeel schatte. Dat biedt mogelijk ruimte voor koersherstel, al verwachten analisten ook koersdruk doordat veel beleggers hun ‘gratis’ Magnum-aandelen direct verkopen.

Ambitieus plan voor groei en besparing

Magnum wil de komende jaren groeien in opkomende markten zoals India, Brazilië en Mexico. Naarmate inkomens stijgen en meer huishoudens toegang hebben tot een vriezer, verwacht het bedrijf dat de ijsconsumptie wereldwijd toeneemt. Volgens de prospectus groeit de markt van 75 miljard euro nu naar 90 miljard euro in 2029.

Met een marktaandeel van 21 procent is Magnum nu al het grootste onafhankelijke ijsbedrijf ter wereld. De omzet bedroeg vorig jaar bijna acht miljard euro, met een nettowinst van 595 miljoen. Tegelijk zet het bedrijf stevig in op kostenbesparingen: het wil in totaal 500 miljoen euro besparen door efficiënter te produceren en minder ijs over de wereld te vervoeren.

Financieel directeur Abhijit Bhattacharya noemt de oude situatie onder Unilever log en traag. Hij wil als zelfstandig bedrijf sneller beslissingen nemen en meer lokaal produceren. Zo hoopt Magnum tot 20 procent aan transportkosten te besparen.

Twijfel over gezondheidstrends en dividend

Toch is niet iedereen enthousiast. Sommige beleggers zetten vraagtekens bij de toekomst van suikerhoudende producten, zeker nu afslankmiddelen zoals GLP-1 wereldwijd aan terrein winnen. Ook het ontbreken van een dividend in 2026 kan het aandeel minder aantrekkelijk maken voor conservatieve beleggers.

Analisten wijzen bovendien op een onzeker aandeelhoudersbestand. Omdat de meeste aandeelhouders hun stukken ongevraagd hebben ontvangen, bestaat de kans dat velen verkopen zodra de koers gunstig staat. Tegelijk is er veel interesse van nieuwe partijen: een recente obligatie-uitgifte van drie miljard euro werd zeven keer overtekend.

Topman Peter ter Kulve ziet de toekomst positief. Hij belooft een wendbaarder en ambitieuzer bedrijf, dat veel sneller kan schakelen dan onder Unilever. “We gaan niet langer schuil in het grote geheel. Dit is onze kans om te schitteren.”

Claim vandaag nog €20 aan Bitcoin cadeau

De markt is een stuk rustiger en prijzen liggen lager dan eerder. Dat geeft jou de ruimte om crypto zonder druk te verkennen en op je eigen tempo kennis te maken met Bitcoin.

Is dit voor jou het moment om te ontdekken hoe crypto werkt?

Open nu een account en ontvang €20 aan Bitcoin gratis

Meer dan 1,5 miljoen gebruikers vertrouwen al op Bitvavo.

Claim €20 aan Bitcoin gratis Je wordt doorgestuurd naar
4,6

De beoordeling is berekend door de cumulatieve beoordelingen van de App Store en Google Play te combineren, gewogen op basis van het aantal recensies per platform.

Wees als eerste op de hoogte van het laatste Crypto Nieuws

Hormuz

Gokkers zien somber scenario: Hormuz pas in juli normaal

Hormuz
Iran flag
ING: beurzen stijgen ondanks oorlog, wat weten beleggers?
Meer Beurs nieuws

Meest gelezen

stock market, beurs
China, XI,
hormuz