Stel Newsbit in als voorkeursbron
Zie onze artikelen vaker bovenaan in Google Nieuws en Top Stories. Eén keer instellen, altijd als eerste op de hoogte.
Hoewel de AEX koers moeite heeft om een definitieve doorbraak te forceren, blijft het optimisme op de beurs hoog. In deze belangrijke week zien we dat de beurs in toenemende mate lak heeft aan de handelsoorlog van Donald Trump.
Er staan in de eerste plaats belangrijke dagen voor de deur, omdat we een hoop data vanuit de Europese dienstensector krijgen. Verder neemt ook de Europese Centrale Bank een nieuw rentebesluit.
Volgens de analisten is het waarschijnlijk dat de ECB donderdag opnieuw met een renteverlaging komt.

De ECB heeft ruimte voor een renteverlaging, omdat de groei van de lonen beperkt is, de euro relatief sterk is en de trage economische groei richting een meer afgekoelde inflatie wijst.
In de data van mei zagen we dat de inflatie voor de Eurozone onder de 2% is gevallen. Dat geeft de ECB in theorie dus extra ruimte voor renteverlagingen en het stimuleren van de economie.
Dat de ECB ruimte heeft om de economie te stimuleren en daar ook daadwerkelijk gebruik van maakt is positief voor de AEX.
Een tweede punt is natuurlijk dat het dan wel moet lukken om de economie een slinger te geven. Je kunt het graag willen, maar zekerheid heb je op dat vlak nooit.
Toch blijft het optimisme door deze ontwikkelingen groot. Hoewel de handelsoorlog als een donderwolk boven de markt hangt, blijft de AEX koers in de buurt van zijn all-time high.
Als de markt weer het momentum kan oppakken, dan is het goed mogelijk dat we ergens in de komende maanden voor het eerst naar een AEX koers van tenminste 1.000 punten kijken.
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
Trump wil de AI-race met China niet afremmen, ondanks groeiende waarschuwingen van topmannen over de mogelijke gevaren van AI.
Nvidia overweegt miljarden te investeren in Anthropic, dat met een enorme beursgang mikt op een waardering van ongeveer 2 biljoen dollar.
In China gaan er steeds meer AI-bedrijven naar de beurs. Ditmaal gaat het om Enflame, een zogenaamde concurrent voor Nvidia.
Een Brit dacht zijn Bitcoin voorgoed kwijt te zijn, maar krijgt vijftien jaar later alsnog een vermogen van 4,5 miljoen dollar terug.
Grote beleggers verkleinen hun afhankelijkheid van de VS. Vier opvallende signalen wijzen deze week op een bredere verschuiving.
Biotechs die zich richten op haaruitval presteren extreem sterk op Wall Street, en stegen in sommige gevallen met honderden procenten.