Newsbit
Bekijk de app
Bekijk

De AEX koers is met een stijging van bijna 0,50 procent aan de dinsdag begonnen. Die stijging volgt op een daling van bijna 1,5 procent op maandag. Het AI-complex zit in een lastige fase, waarin met name chippers geraakt worden. Ook voor ASML, het belangrijkste bedrijf in de AEX, komt er volgens berichtgeving meer concurrentie aan uit China.

AEX begint beursdag met stijging na forse daling op maandag.
AEX begint beursdag met stijging na forse daling op maandag. Bron: TradingView

Twijfels over de AI-bullmarkt

Het grote thema van dit moment is echter de twijfel over de algehele bullmarkt in kunstmatige intelligentie. Beleggers geloven het nu wel dat hyperscalers zoals Google en Meta enorme bedragen in AI investeren. Die investeringen moeten nu ook rendement gaan opleveren, winsten verhogen en kasstromen realiseren.

Dat laatste lukt voorlopig nog niet, waardoor er twijfels bestaan over de duurzaamheid van de investeringen. Gaan de hyperscalers de komende jaren nog wel fors blijven investeren in chips en datacenters als de rendementen tegenvallen?

En wat betekent dat dan voor de rest van het AI-complex? Waarschijnlijk zijn die antwoorden negatief. In ieder geval op de korte termijn. Waardoor er nu een golf van rode koersen door de financiële markten gaat.

Voorlopig is het te vroeg om te concluderen dat we naar het einde van de AI-bullmarkt kijken, maar het is wel een serieuze waarschuwing voor de markt.

Niet alleen maar verliezers op de Nederlandse beurs

Het is niet alleen maar rood en zuur op de Nederlandse beurs. De cijfers van Basic-Fit werden bijvoorbeeld zeer positief ontvangen. Het fitnessconcern trekt steeds meer leden aan. Verder werden de omzet- en winstverwachtingen verhoogd. Daardoor klom het aandeel vandaag met bijna 7 procent.

Basic-Fit begint ijzersterk aan de dinsdag.
Basic-Fit begint ijzersterk aan de dinsdag. Bron: Google Finance

Verder schrijft ook Unilever een plus van ruim 6 procent, mag CSG er 2,55 procent bijschrijven, Wolters Kluwer ook ruim 2 procent en doet RELX hetzelfde. Daarmee worden de verliezen bij de chippers weer een beetje gecompenseerd door andere sectoren binnen de beursindex.

Wees als eerste op de hoogte van het laatste Crypto Nieuws

micron

Micron verrast personeel met bonus van minstens 46.000 euro

micron
nikkei, beurs, stock
Anthropic AI
Meer Beurs nieuws

Meest gelezen

Big Bitcoin
kale man
US Capitol in Washington