De AEX koers oogt op dit moment stabiel en lijkt langzaam maar een beslismoment toe te werken. Het was de afgelopen weken even schrikken, want kort na een all-time high in februari, dook de AEX in maart omlaag naar 890 punten. Inmiddels staan er weer 915 punten op de borden, maar blijft het echte positieve momentum uit.
Wat heeft de AEX nu nodig?
Gedurende de afgelopen weken ontstond plotseling het narratief dat Europa en China populairder waren onder beleggers dan de Verenigde Staten, waar dat natuurlijk jarenlang omgekeerd was.
In principe zagen we gedurende enige tijd pittige dalingen voor Amerikaanse techbedrijven en in mindere mate de algehele markt in de Verenigde Staten. Terwijl Europese en Chinese aandelen juist goed presteerden.
Inmiddels heeft Amerika echter alweer een paar dagen van herstel achter de rug, waardoor het lastig is om conclusies te trekken. Het zou kunnen dat Europa en China nu wat sterker worden, maar dit kan natuurlijk ook een korte golf geweest zijn.
De onderstaande grafiek laat zien dat Europa (STOXX50, rood) en Duitsland (DAX, groen) goed presteren, terwijl de S&P 500 en Nasdaq nog rode cijfers noteren. Zoals je echter ook kunt zien, zijn deze nu aan een klimmetje bezig, terwijl de Europese markten iets wegzakken.

Spannend moment
Wat dat betreft is er onbetwistbaar sprake van een spannende en interessante periode voor de financiële markten.
Zien we hier een ware transformate, een gezichtsverandering, of was de euforie op de Europese aandelenmarkten slechts een korte opleving. Dat is iets wat we de komende weken zullen ondervinden, en veel zal ook afhangen van de ontwikkelingen op macro-economische en geopolitiek vlak.
Hoe gaat de handelsoorlog van Donald Trump eindigen? Waar zitten we straks echt mee qua importheffingen? Wat zal de impact daarvan zijn op de markt? En hoe gaat de Amerikaanse economie zich verder ontwikkelen? Is de recessievrees daar terecht of juist overdreven?
Dat zijn allemaal vragen die nu boven de markt hangen, en voor een groot deel zullen bepalen hoe deze situatie zich verder ontwikkelt.
Claim vandaag nog €10 gratis en betaal geen handelskosten over de eerste €10.000!
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
Trump zegt dat Iran-akkoord vandaag wordt getekend, Teheran twijfelt nog
Trump zegt dat het Iran-akkoord zondag wordt getekend, maar Teheran bestudeert de tekst nog. Over kernpunten bestaat nog onenigheid.
Kunstmatige chocolade kan de wereldhandel op zijn kop zetten
Het klinkt misschien gek, maar het is goed mogelijk dat jij binnenkort aan de kunstchocolade zit. En dat kan markten op zijn kop zetten.
Vredesakkoord Iran en VS dichtbij, ondertekening dit weekend?
Iran en de VS zijn het volgens bemiddelaar Pakistan eens over de tekst van een vredesakkoord. Een ondertekening kan snel volgen.
Meest gelezen
Newsbit-analist voorspelde de daling naar 60.000 dollar: dit verwacht hij nu
De Bitcoin koers houdt stand rond cruciale steun, terwijl Newsbit-analist Juffermans een mogelijke bodem later dit jaar verwacht.
Tiener steelt 13 miljoen dollar aan Bitcoin en geeft het uit aan Lamborghini’s
Canadese tiener bekent crypto-oplichting van 13 miljoen dollar en gaf gestolen geld uit aan luxe auto’s en privéjets.
Goud verliest in één keer alle winst van dit jaar
Goud is opnieuw stevig aan het dalen, terwijl Wall Street optimistisch blijft. Komt er later dit jaar alsnog een grote stijging aan?
