Stel Newsbit in als voorkeursbron
Zie onze artikelen vaker bovenaan in Google Nieuws en Top Stories. Eén keer instellen, altijd als eerste op de hoogte.
De AEX koers handelt op het moment van schrijven op 995 punten. Daarmee is de Nederlandse beursindex een minimale stijging verwijderd van de magische grens van 1.000 punten. Het lijkt dan ook een kwestie van tijd voordat de AEX die koersgrens gaat doorbreken.
Als we naar de weekgrafiek van de AEX kijken, dan ziet alles er vooral positief uit. De beursindex handelt boven alle belangrijke exponentiële gemiddelden, terwijl ze ook nog eens in een zogenoemde “bullish-formatie” staan.

We spreken van een bullish formatie als de kortlopende varianten op een hoger niveau handelen dan de langer lopende varianten. In dit geval handelt het 21-weekse exponentiële gemiddelde boven het 55-weekse, terwijl die weer boven het 100-weekse handelt, en deze ook boven het 200-weekse zit.
Dat geeft aan dat de koers op de kortere termijn positief momentum heeft, en dus dat de weg van de minste weerstand omhoog lijkt. Voorlopig blijkt het 21-weekse exponentiële gemiddelde (geel) een belangrijk steunpunt voor de AEX tijdens deze bullmarkt.
Zolang de koers daar boven kan blijven, ziet alles er nog goed uit voor de beursindex.
Na de Amerikaanse inflatiecijfers van gisteren, die op belangrijke punten lager uitvielen dan verwacht, staat er vandaag opnieuw een belangrijke dag op de kalender.
Zo krijgen we met de producentenprijsindex (PPI) niet alleen nóg meer inflatiecijfers, maar staan ook de Retail Sales op het programma. Dat zijn de verkoopcijfers van de Amerikaanse detailhandel, die op hun beurt weer iets zeggen over de gezondheid van de consument.

Als de Retail Sales aan de verwachtingen voldoen of hoger uitvallen, geeft dat aan dat de consument in de Verenigde Staten nog altijd in goede gezondheid is. Blijkt dat vandaag het geval? Dan hebben we de afgelopen twee weken een sterk beeld gekregen van de Amerikaanse economie.
Vorige week bleek dat de arbeidsmarkt minder hard afkoelt dan verwacht, terwijl de inflatie ook langzaam richting het gewenste niveau zakt. Als dan ook nog de consument sterk blijkt, zou dat een zeer goed signaal zijn voor de AEX.
Een sterke Amerikaanse economie is immers een belangrijke voorwaarde voor een langere bullmarkt.
Coinbase wacht een spannende kwartaalupdate: analisten voorzien verlies, terwijl de Bitcoin koers en handelsvolumes onder druk staan.
Microsoft wil minstens 25 miljard dollar lenen voor onder meer AI-investeringen. Ondertussen groeien de zorgen over de schulden van techbedrijven.
Google aandeel crasht ruim 13 procent na tegenvallende cijfers. Alphabet verliest honderden miljarden dollars aan beurswaarde.
Goud en zilver dalen vandaag fors door stijgende olieprijzen en rentezorgen. Waarom staan edelmetalen onder druk en wat verwachten analisten?
Elon Musk zet telecomaandelen onder druk met SpaceX. Analisten zien ondanks de onrust kansen bij T-Mobile, AT&T en andere bedrijven.
ASML betaalt op 4 november opnieuw dividend. Ontdek hoeveel 100 aandelen opleveren en waarom de totale uitkering dit jaar flink stijgt.