Stel Newsbit in als voorkeursbron
Zie onze artikelen vaker bovenaan in Google Nieuws en Top Stories. Eén keer instellen, altijd als eerste op de hoogte.
Het zijn niet de beste weken voor de financiële markten. En ook de AEX heeft last van alle onzekerheid die momenteel in de (financiële) wereld speelt. Ten eerste is er natuurlijk sprake van een Donald Trump die als een olifant door een porseleinkast gaat, en ten tweede is de wereldeconomie een stukje zwakker dan in voorgaande jaren.
Het jaar 2025 begon nog fantastisch voor de financiële markten, en met name in Europa gingen de beursindices als een speer. Niet lang geleden stond de AEX nog op een jaarrendement van ongeveer 10% voor 2025. Inmiddels is dat teruggelopen tot 3,32%.
Dat is nog steeds een prima score voor de eerste 2-3 maanden, maar de trend is duidelijk neerwaarts op de kortere termijn. En dat heeft alles te maken met de onzekerheid die momenteel heerst.
Door die onzekerheid is het spectrum van mogelijke uitkomsten voor 2025 aan beide kanten (zowel positief als negatief) wat breder geworden. De verwachte volatiliteit is hoger en beleggers halen op dat soort momenten risico van tafel.
In het meest dramatische scenario escaleert de boel compleet op geopolitiek niveau, met een resultaat waar niemand het liever over heeft, terwijl er aan de andere kant ook weer balans en rust kan ontstaan.
Op dit moment zitten we echter nog volop in de ruis en onduidelijkheid, waar de financiële markten moeite mee hebben.
Opvallend is wel dat Europa en met name China sterk presteren ten opzichte van de Amerikaanse aandelenbeurs.

De bovenstaande grafiek toont de rendementen van verschillende beursindices vanaf het begin van 2025. Waar de Amerikaanse broeders rode cijfers schrijven, zien we de AEX nog lichtgroen kleuren, de Europese STOXX50 op +11% staan en gaat het in China nog veel beter.
Het lijkt erop dat de commotie in de Verenigde Staten voor beleggers ook een reden is om het kapitaal wat beter over de wereld te verdelen. Met name de Chinese techsector gaat op dit moment als een speer, waarschijnlijk ook door het AI-model van DeepSeek, dat in het Westen toch wat ogen opende.
Men realiseert zich dat we China in ieder geval niet moeten onderschatten en dat ze op steeds meer fronten goed kunnen meedoen met de rest van de wereld.
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
Coinbase wacht een spannende kwartaalupdate: analisten voorzien verlies, terwijl de Bitcoin koers en handelsvolumes onder druk staan.
Microsoft wil minstens 25 miljard dollar lenen voor onder meer AI-investeringen. Ondertussen groeien de zorgen over de schulden van techbedrijven.
Google aandeel crasht ruim 13 procent na tegenvallende cijfers. Alphabet verliest honderden miljarden dollars aan beurswaarde.
Goud en zilver dalen vandaag fors door stijgende olieprijzen en rentezorgen. Waarom staan edelmetalen onder druk en wat verwachten analisten?
Elon Musk zet telecomaandelen onder druk met SpaceX. Analisten zien ondanks de onrust kansen bij T-Mobile, AT&T en andere bedrijven.
ASML betaalt op 4 november opnieuw dividend. Ontdek hoeveel 100 aandelen opleveren en waarom de totale uitkering dit jaar flink stijgt.