Stel Newsbit in als voorkeursbron
Zie onze artikelen vaker bovenaan in Google Nieuws en Top Stories. Eén keer instellen, altijd als eerste op de hoogte.
Apple is in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege een frauduleuze Bitcoin-wallet die enige tijd beschikbaar was in de App Store. Volgens drie gebruikers verloren zij samen ruim 1,8 miljoen dollar nadat zij hun seed phrase hadden ingevoerd in een nepversie van Sparrow Wallet.
De eisers stellen dat Apple de App Store presenteert als een veilige en betrouwbare omgeving, maar onvoldoende heeft gedaan om frauduleuze apps tegen te houden.
De rechtszaak werd vrijdag ingediend bij de federale rechtbank in het Noordelijke District van Californië. Volgens de aanklacht downloadden James Ramirez, Christopher Ellis en Jalen Delgado een app die zich voordeed als Sparrow Wallet. Nadat zij hun seed phrase hadden ingevoerd, kregen oplichters toegang tot hun Bitcoin, waarna de tegoeden werden overgemaakt naar andere wallets.
De drie gebruikers zeggen daarbij ongeveer 875.000 dollar, 840.000 dollar en 120.000 dollar te zijn kwijtgeraakt. De incidenten zouden zich in 2025 hebben afgespeeld.
Sparrow Wallet is een populaire Bitcoin-wallet die beschikbaar is voor Windows, macOS en Linux. Een officiële versie voor iOS bestaat echter niet. Ontwikkelaar Craig Raw waarschuwde in het verleden al meerdere keren voor nepversies van Sparrow Wallet die in de App Store verschenen.
Volgens de eisers had Apple kunnen weten dat er geen officiële iPhone-versie van Sparrow Wallet bestond. Daarom had het bedrijf de frauduleuze app volgens hen nooit mogen toelaten.
Apple laat tegenover MacRumors weten dat de frauduleuze apps inmiddels uit de App Store zijn verwijderd. Ook zijn de accounts die aan deze apps waren gekoppeld afgesloten.
Daarnaast zegt het bedrijf dat zowel ontwikkelaars als gebruikers apps kunnen melden die de richtlijnen overtreden. Apple stelt op te treden tegen apps die niet aan de regels voldoen.
De eisers vinden dat die maatregelen te laat kwamen. Volgens hen hield Apple onvoldoende toezicht, terwijl het bedrijf de App Store juist neerzet als een veilige plek om apps te downloaden. Met de rechtszaak hopen zij een schadevergoeding te krijgen voor hun verloren Bitcoin.
4.000 Bitcoins zijn verdwenen via een bug die valse munten liet ontstaan. Ruim 80 beurzen en bedrijven zitten nu zonder hun dekking.
Een nepversie van Claude verspreidt malware die wachtwoorden en gegevens uit meer dan 50 cryptowallets van gebruikers kan stelen.
Internationale opsporingsdiensten schakelen Sality uit, een berucht botnet dat jarenlang Bitcoin en Ethereum stal door gekopieerde walletadressen ongemerkt te vervangen.
Een Brit dacht zijn Bitcoin voorgoed kwijt te zijn, maar krijgt vijftien jaar later alsnog een vermogen van 4,5 miljoen dollar terug.
Biotechs die zich richten op haaruitval presteren extreem sterk op Wall Street, en stegen in sommige gevallen met honderden procenten.
Grote beleggers verkleinen hun afhankelijkheid van de VS. Vier opvallende signalen wijzen deze week op een bredere verschuiving.