Investeerders kijken vandaag liever weg van hun portfolio’s. Aandelen, edelmetalen en ook cryptomunten kleuren knalrood. Zowat de hele cryptomarkt krijgt een opdonder, maar vooral Bitcoin (BTC) en Ethereum (ETH) liggen in de touwen.
In deze koersupdate vertellen we je precies hoe de cryptomarkt er nu voorstaat.
BTC koers daalt 9% in 3 dagen
De Bitcoin koers dook vanmorgen voor het eerst in een week tijd weer onder de 70.000 dollar. Daarna heeft het alleen aan het einde van de ochtend nog eventjes boven deze grens gestaan. Om 16:45 uur heeft het zelfs kort onder de 69.000 dollar gestaan.

Vandaag is de derde verliesdag op rij voor Bitcoin. Sinds de piek van 76.000 dollar, die maandagnacht werd neergezet, is de koers al met meer dan 9 procent gedaald. Er zit dus weer een immense kracht achter de neerwaartse beweging, wat tekenend is voor de bearmarkt waar we overduidelijk in zitten.
Ook op Wall Street zien we rode cijfers vandaag. De S&P 500 staat op een verlies van 0,51 procent en de Nasdaq 100 is 0,63 procent gedaald. De grootste klappen vallen in de hoek van de edelmetalen. Goud is 5,77 procent goedkoper geworden en zilver heeft een duik gemaakt van 9,31 procent.
De dalingen zijn grotendeels toe te schrijven aan de verdere escalaties in het Midden-Oosten. Gisteren heeft Israël installaties van South Pars, het grootste gasveld ter wereld, gebombardeerd en Iran heeft teruggeslagen met een raketaanval op het Ras Laffan-complex in Qatar.
Als gevolg zien we de energieprijzen verder stijgen en dat zorgt voor veel angst in de markten. Het zou de wereldeconomie flink kunnen schaden en tegelijkertijd de inflatie laten oplopen. Dat is een nachtmerrie-scenario voor centrale banken.
De Bitcoin koers heeft in ieder geval hetzelfde pad bewandeld als aan het begin van het jaar en nu is het de vraag of we opnieuw een nog veel grotere daling voorgeschoteld krijgen.
69.000 dollar is een belangrijk level dat verdedigd moet worden en daar lees je in dit artikel meer over.
Op het moment van schrijven staat de BTC koers op 69.264 dollar, 2,77 procent lager dan 24 uur geleden. In euro’s wordt er nu 60.092 betaald voor de grootste crypto.
XRP en Solana blijven sterk
Ethereum is zelfs nog wat harder gedaald en moet dealen met een verlies van 2,71 procent. Bij andere grote munten valt het wel mee met de schade. Zo is Ripple (XRP) met 0,92 procent gedaald, Solana (SOL) met 1,77 procent en Dogecoin (DOGE) met 1,66 procent.
De grootste stijgers
Hier en daar zijn er wat altcoins die zich weten te onderscheiden met een koersstijging. Hieronder de grootste top 100-stijgers van de afgelopen 24 uur:
- DeXe (DEXE): +11,81%
- Quant (QNT): +6,04%
- River (RIVER): +4,30%
- Sun (SUN): +3,57%
- Pi (PI): +3,30%
De grootste dalers
Hieronder de grootste top 100-dalers van de afgelopen 24 uur:
- Bittensor (TAO): -8,46%
- Worldcoin (WLD): -8,24%
- Zcash (ZEC): -8,01%
- Artificial Superintelligence Alliance (FET): -6,52%
- LayerZero (ZRO): -6,43%
Crypto koersupdate: Bitcoin crasht hard door zorgen omtrent Strategy
Bitcoin daalt met 4% door grote zorgen omdat Strategy’s financieringsmodel piept en kraakt. Altcoins gaan nóg harder onderuit.
Strategy verliest cruciale Bitcoin-motor: belangrijk aandeel zakt onder $100
Strategy ziet een belangrijke geldbron onder druk komen staan terwijl het preferente aandeel STRC verder wegzakt.
79% van alle Bitcoins in vaste handen: einde van de bearmarkt in zicht?
Onderzoeksbureau K33 ziet het einde van de Bitcoin bearmarkt naderen nu het aantal trouwe houders naar een nieuw record is gestegen.
Meest gelezen
Tiener steelt 13 miljoen dollar aan Bitcoin en geeft het uit aan Lamborghini’s
Canadese tiener bekent crypto-oplichting van 13 miljoen dollar en gaf gestolen geld uit aan luxe auto’s en privéjets.
Newsbit-analist voorspelde de daling naar 60.000 dollar: dit verwacht hij nu
De Bitcoin koers houdt stand rond cruciale steun, terwijl Newsbit-analist Juffermans een mogelijke bodem later dit jaar verwacht.
Goud verliest in één keer alle winst van dit jaar
Goud is opnieuw stevig aan het dalen, terwijl Wall Street optimistisch blijft. Komt er later dit jaar alsnog een grote stijging aan?
