Maak een account op Bitvavo en krijg €20 aan Bitcoin gratis!
Bitvavo: Ontvang
€20 aan BTC gratis!
Christine Lagarde heeft vorig jaar bijna 600.000 euro verdiend als president van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat blijkt uit de jaarrekening van de ECB. Haar beloning ligt hoger dan die van veel internationale collega’s, terwijl de speculatie over haar mogelijke vertrek toeneemt.
Lagarde ontving in totaal 595.000 euro in 2025. Dat bestaat uit een basissalaris van ruim 492.000 euro en een representatievergoeding van meer dan 103.000 euro, bedoeld voor kosten die horen bij haar rol als gezicht van de ECB. Daarnaast krijgt ze een officiële ambtswoning.
Het basissalaris steeg met 5,6% ten opzichte van een jaar eerder. Lagarde zit ook in het bestuur van de Bank for International Settlements, de koepelorganisatie van centrale banken. Voor die functie kreeg ze vorig jaar omgerekend zo’n 168.000 dollar extra.
Haar totale vergoeding ligt daarmee hoger dan die van Jerome Powell, voorzitter van de Amerikaanse Federal Reserve. Dat zorgt voor extra discussie, zeker nu de ECB onder een vergrootglas ligt vanwege het rentebeleid en de economische vooruitzichten in de eurozone.
Tegelijkertijd nemen de twijfels over haar toekomst toe. Volgens berichten zou Lagarde mogelijk voor het einde van haar achtjarige termijn in oktober 2027 vertrekken. Er gaan geruchten dat zij al voor de Franse verkiezingen van volgend voorjaar opstapt, zodat president Emmanuel Macron invloed kan uitoefenen op de opvolging.
Een recente verklaring van de ECB nam die onzekerheid niet weg. Lagarde noemde aanblijven zelf haar “basisscenario”, maar dat wist de speculatie niet te stoppen.
Uit een peiling onder economen blijkt dat een meerderheid verwacht dat zij mogelijk al dit jaar vertrekt. De naam van Klaas Knot, voormalig president van De Nederlandsche Bank, wordt daarbij het vaakst genoemd als mogelijke opvolger.
Niet elk land hanteert dezelfde lat voor cryptovergunningen. De Europese Centrale Bank wil dat één Europese waakhond de touwtjes krijgt.
Polymarket verscheen tijdelijk naast Reuters en The Guardian in Google News. Google noemt het een technische fout.
Denis Beau, vicegouverneur van de Banque de France, waarschuwt vooral voor stablecoins die gekoppeld zijn aan andere valuta dan de euro.
Drie tankers lijken via een nieuwe route langs Oman de Straat van Hormuz binnen te varen. Het zou de eerste doorbraak zijn sinds de blokkade.
De mislukte vredesgesprekken met Iran drukken maandag op aandelen. Analisten verwachten een stijgende dollar en olieprijs. De schade kan meevallen als markten het als uitstel zien.
Frankrijk haalt goud terug uit de Verenigde Staten, boekt miljardenwinst en kiest voor opslag in eigen land. Wat betekent dat nu?