Newsbit
Bekijk de app
Bekijk

Investeerders betalen graag een premie voor een plek in het imperium van Elon Musk. Zijn tunnelbouwer The Boring Company merkt daar nu de gevolgen van.

Het bedrijf praat over een financieringsronde bij een waardering van zo’n 20 miljard dollar, ruim drie keer de prijs van vier jaar geleden.

The Boring Company wil 20 miljard

The Boring Company onderhandelt over het ophalen van ongeveer 4 miljard dollar, zo’n 3,5 miljard euro. Dat meldde The Wall Street Journal afgelopen weekend op basis van ingewijden.

Bij de vorige ronde in 2022 haalde het bedrijf 675 miljoen dollar op bij een waardering van 5,7 miljard dollar. Vy Capital, Sequoia Capital en Founders Fund stapten toen in.

Die premie zit hem in het verschil tussen wat een bedrijf op eigen kracht verdient en wat beleggers ervoor overhebben. Volgens de krant zien private investeerders de bedrijven van Musk als een zekerheidje en betalen ze extra voor toegang tot zijn portefeuille.

The Boring Company maakt zijn omzet niet openbaar. Wel is duidelijk dat er tot nu toe één betaald tunnelsysteem draait, terwijl de waardering in vier jaar ruim verdrievoudigde.

Weinig tunnels, veel vertrouwen

Het bedrijf bouwt tunnelboormachines en zegt daarmee goedkoper te graven dan traditionele aannemers. In 2018 werd het afgesplitst van SpaceX.

Wat er draait, is de Vegas Loop onder Las Vegas. Chauffeurs rijden passagiers daar in Tesla’s van en naar het conventiecentrum, sinds 2021 al meer dan 3 miljoen keer via acht stations.

Daarbuiten blijft het stil. The Boring Company pitchte privaat gefinancierde projecten in Baltimore, Chicago en Los Angeles, met kaartverkoop als verdienmodel, maar veel van die plannen gingen nooit door.

In Nashville ligt een nieuwe loop op de tekentafel en in februari kondigde het bedrijf een ondergrondse ring in Dubai aan. De eerste fase van ruim 6 kilometer kost 154 miljoen dollar.

SpaceX laat de rekening zien

Bij SpaceX werkt het niet anders. Het raketbedrijf ging op 12 juni naar de beurs tegen 135 dollar per aandeel en was vier dagen later 2,66 biljoen dollar waard.

Daarmee hoorde SpaceX bij de zes waardevolste beursbedrijven van de Verenigde Staten. Dat terwijl de omzet over het afgelopen jaar uitkwam op ruim 19 miljard dollar.

Bij een marktwaarde van 2 biljoen dollar betaalden beleggers ongeveer 138 keer de jaaromzet. Palantir, het duurste aandeel in de S&P 500, staat op 55 keer.

Die premie loopt inmiddels hard terug. Het aandeel noteert rond de 115 dollar en is sinds de piek van 16 juni bijna gehalveerd, waarmee er nog zo’n 1,5 biljoen dollar aan marktwaarde over is.

Bij de beursgang kwam maar ongeveer 5 procent van de aandelen op de markt, waardoor de vraag botste op een klein aanbod en de koers doorschoot. Nu loopt die lockup af en komen er meer aandelen vrij, terwijl beleggers zich afvragen wat de miljarden voor datacenters in de ruimte opleveren.

Musks portfolio bevat verder nog autofabrikant Tesla met een waardering van zo’n 980 miljard dollar en hersenchipbedrijf Neuralink dat op 9 miljard dollar wordt gewaardeerd. AI-bedrijf xAI verdween in februari voor 250 miljard dollar in SpaceX.

Wees als eerste op de hoogte van het laatste Crypto Nieuws

Elon Musk

Musks tunnelbedrijf haalt $3 miljard op en is nu $23 miljard waard

Elon Musk
Ninentdo
Bloedbad op de markten: goud, zilver en chipaandelen krijgen klappen
Meer Beurs nieuws

Meest gelezen

Big Bitcoin
kale man
US Capitol in Washington