Stel Newsbit in als voorkeursbron
Zie onze artikelen vaker bovenaan in Google Nieuws en Top Stories. Eén keer instellen, altijd als eerste op de hoogte.
Morgan Stanley ziet de zware daling van Zuid-Koreaanse aandelen als een nieuwe instapkans. De bank verhoogde het advies voor Zuid-Korea naar overweight en plakt een koersdoel van 9.000 punten op de Kospi. Vanaf het huidige niveau zou dat neerkomen op een stijging van ongeveer 36 procent.
Dat is opvallend, want de Koreaanse beurs heeft net een extreme correctie achter de rug.
De Kospi verloor meer dan 30 procent vanaf de piek in juni. Vooral Samsung Electronics en SK Hynix, de twee belangrijkste AI-chipnamen van Zuid-Korea, werden hard geraakt.

Volgens Morgan Stanley is de daling vooral technisch van aard.
Strategen onder leiding van Daniel Blake stellen dat de markt inmiddels voorbij het middenpunt is van de afbouw van hefboomposities. Daarbij gaat het om leveraged ETFs, hedgefundposities en margin loans van particuliere beleggers.
De verkoopdruk komt volgens de bank niet volledig uit verslechterde fundamentals, maar vooral uit gedwongen verkopen en het terugdraaien van hefboom.
Dat verschil is belangrijk. Als beleggers verkopen omdat de winstvooruitzichten fundamenteel instorten, is dat een ander verhaal dan wanneer zij moeten verkopen omdat posities te zwaar gefinancierd zijn.
Morgan Stanley denkt dat juist die technische druk een koopkans heeft gecreëerd.
De call van Morgan Stanley leunt zwaar op Samsung en SK Hynix.
Beide bedrijven zijn cruciaal voor de wereldwijde AI-keten, vooral via geheugenchips en high-bandwidth memory. Ondanks de recente klappen blijven zij volgens de bank steun geven aan de waardering van de Koreaanse markt.
Dat betekent niet dat de volatiliteit voorbij is. Maandag verloor de Kospi opnieuw 4,41 procent, nadat de index vrijdag juist met 18 procent was hersteld. Samsung daalde ruim 8 procent procent en SK Hynix verloor 7,51 procent.

Dat soort bewegingen laat zien hoe extreem gevoelig de markt is geworden voor AI-sentiment, hefboom en winstnemingen.
Morgan Stanley ziet ook kansen buiten de grote chipnamen. De bank noemt industriële bedrijven, defensie en financials als sectoren die kunnen profiteren. Dat maakt de Zuid-Koreaanse markt breder dan alleen Samsung en SK Hynix.
Toch blijft AI de kern van het verhaal. Zuid-Korea is door zijn chipsector één van de belangrijkste markten binnen de wereldwijde AI-infrastructuur. Als de investeringscyclus in datacenters, cloud en geheugenchips overeind blijft, kan de Kospi hard herstellen.
Nike kreeg deze week opnieuw een grote klap, want het verliest superster Mbappé aan sportmerk On, dat de voetbalwereld wil veroveren.
Nvidia verkoopt volgend jaar 2 keer zoveel chips. Toch groeit de omzet in de eigen prognose van het bedrijf veel minder hard.
Warren Buffett stopt als voorzitter van Berkshire Hathaway. Zijn zoon Howard neemt het voorzitterschap van het miljardenconcern over.
Een Brit dacht zijn Bitcoin voorgoed kwijt te zijn, maar krijgt vijftien jaar later alsnog een vermogen van 4,5 miljoen dollar terug.
Grote beleggers verkleinen hun afhankelijkheid van de VS. Vier opvallende signalen wijzen deze week op een bredere verschuiving.
India wil digitale centrale bankmunten koppelen voor betalingen binnen BRICS en zo de afhankelijkheid van de Amerikaanse dollar verkleinen.