Het aandeel van Palantir Technologies is maandag nabeurs met elf procent gestegen, nadat het bedrijf investeerders verraste met een forse verhoging van de omzetprognose.
Ondanks een moeizame start van het jaar, lijkt de Amerikaanse datagigant nu te profiteren van de groeiende vraag naar AI-gedreven defensie- en overheidssoftware.

Palantir verwacht miljardenomzetgroei
Palantir voorspelt voor boekjaar 2026 een omzet van ruim 7,19 miljard dollar, een stijging van 61 procent ten opzichte van het vorige jaar. Dat is bijna een miljard meer dan de gemiddelde analistenverwachting van 6,27 miljard dollar.
Ook voor het lopende kwartaal ligt de omzetverwachting met 1,53 miljard dollar boven de ramingen. In het vierde kwartaal boekte Palantir een omzetgroei van zeventig procent, tot 1,41 miljard dollar. De winst per aandeel kwam uit op 25 dollarcent, eveneens beter dan de verwachte 23 cent.
AI en defensie zorgen voor doorbraak
Palantir, dat het merendeel van zijn inkomsten haalt uit overheidscontracten in de VS, profiteert van de toenemende inzet van kunstmatige intelligentie in de defensiesector. Volgens CTO Shyam Sankar bereikt het gebruik van AI-platform Maven bij het Amerikaanse leger “een recordhoogte”. Het systeem helpt onder meer bij het identificeren van doelen op het slagveld.
Daarnaast meldde het bedrijf sterke resultaten in de Amerikaanse overheids- én commerciële tak: 570 miljoen dollar omzet uit overheidsdiensten (verwacht: 521 miljoen), en 507 miljoen uit commerciële deals (verwacht: 478 miljoen).
Omstreden reputatie blijft onderwerp van debat
Ondanks het financiële succes blijft Palantir onder vuur liggen vanwege zijn rol in controversiële overheidsprojecten. Het bedrijf levert al jaren technologie aan immigratiediensten zoals ICE. Vorige maand kwamen de praktijken van deze dienst opnieuw in opspraak, nadat twee demonstranten door agenten werden doodgeschoten bij een protest in Minneapolis.
CEO Alex Karp verdedigde de rol van Palantir in een opvallende aandeelhoudersbrief. Daarin stelde hij dat het softwareplatform “ongrondwettelijke indringing in het privéleven van burgers juist voorkomt”. Hoe dat precies gebeurt, bleef echter onduidelijk.
Koerswinst na forse correctie
Het Palantir-aandeel sloot maandag op 147,77 dollar, maar stond dit jaar tot dan toe op een verlies van zeventien procent. Sinds de piek in november is het aandeel zelfs met 29 procent gedaald. De forse koerssprong nabeurs biedt dus een welkome adempauze.
TSMC-omzet groeit 36 procent: AI-hype nog lang niet voorbij
TSMC boekt sterke omzetgroei dankzij AI-chips, terwijl de wereldwijde vraag hoog blijft en beleggers letten op toekomstige investeringen.
AEX koers lichtrood geopend op slechte dag voor mondiale financiële markten
De AEX koers is slecht aan de nieuwe week begonnen. Vooral chippers hebben het zwaar met de stijgende olieprijzen.
AI-lieveling SK Hynix crasht 14% na spectaculair Nasdaq-debuut
Het Zuid-Koreaanse chipbedrijf SK Hynix maakte vrijdag zijn debuut op de Amerikaanse beurs en steeg flink, maar daalt vandaag met ruim 14%.
Meest gelezen
Bitcoin-fortuin van drugsdealer belandde bij het afval, tot Europol ingreep
Ierse autoriteiten halen 1.500 Bitcoin uit verloren wallets van drugsdealer en roepen daarmee nieuwe vragen op over private keys.
Dit is waarom Bitcoin, goud en zilver tegelijk onderuit gaan
Bitcoin, maar ook goud en zilver zetten al langere tijd droevige resultaten neer, terwijl Wall Street wél stijgt. Wat speelt er precies?
Analist: XRP gaat binnenkort een nieuwe groep miljonairs creëren
Een opvallende voorspelling over XRP zorgt voor veel discussie binnen de gemeenschap rond de digitale munt.
