Stel Newsbit in als voorkeursbron
Zie onze artikelen vaker bovenaan in Google Nieuws en Top Stories. Eén keer instellen, altijd als eerste op de hoogte.
Men verwacht dat de aanklagers in de Verenigde Staten (VS) de aanklacht zullen laten vallen tegen Sam Bankman-Fried (SBF), de mede-oprichter van FTX. Hij werd eerder beschuldigd van samenzwering om onwettige campagnebijdragen te leveren.
Op 26 juli schreef de Amerikaanse advocaat Damian Williams in een brief aan rechter Lewis Kaplan van de districtsrechtbank dat de regering van de Bahama’s had meegedeeld dat ze niet akkoord ging met de uitlevering van Bankman-Fried op basis van de aanklacht. Hierdoor zouden de aanklagers de zaak niet voor de rechter brengen.
“In de brief werd vermeld dat de Bahama’s geen voornemen hadden om de verdachte uit te leveren met betrekking tot de campagnebijdragen,” meldde Williams. “In overeenstemming met hun verdragsverplichtingen jegens de Bahama’s, heeft de regering geen intentie om de aanklacht over de campagnebijdragen te vervolgen.”
Sam Bankman-Fried wordt geconfronteerd met in totaal 13 aanklachten. In december werden acht aanklachten onthuld, waarvan er één aanklacht nu door de regering wordt ingetrokken. In februari en maart 2023 werden nog eens vijf nieuwe aanklachten toegevoegd ter vervanging van sommige bestaande aanklachten.
De aanklachten zijn opgesplitst in afzonderlijke processen die gepland staan voor oktober 2023 en maart 2024, omdat de openbare aanklagers ontheffing hebben gevraagd aan de Bahamaanse autoriteiten om Bankman-Fried te berechten voor de vijf nieuwe aanklachten die na zijn uitlevering zijn toegevoegd.
Na het intrekken van één aanklacht zal de voormalige FTX-chef nog steeds 12 aanklachten overhouden, waaronder verschillende beschuldigingen van fraude en samenzwering van fraude, het witwassen van geld en het omkopen van Chinese functionarissen. Bankman-Fried heeft pleit niet schuldig op alle aanklachten.
Tijdens een hoorzitting op 26 juli verzochten openbare aanklagers om de intrekking van de borgtocht van Bankman-Fried, omdat hij ervan werd beschuldigd de voormalige CEO van Alameda Research, Caroline Ellison, te intimideren en haar privédagboeken naar The New York Times te lekken in een poging haar publiekelijk in diskrediet te brengen.
Hyperliquid opent de deur voor het moederbedrijf van Kraken. Amerikanen handelen straks via een omweg, als de CFTC tenminste instemt.
CFTC-voorzitter Mike Selig wacht niet langer op het Congres en bouwt een eigen route voor cryptobeurzen. Wat verandert er precies?
Zweden onderzoekt opnieuw een digitale kroon uit angst voor buitenlandse stablecoins en de digitale euro, die de nationale munt kunnen verzwakken.
Goud en zilver dalen vandaag fors door stijgende olieprijzen en rentezorgen. Waarom staan edelmetalen onder druk en wat verwachten analisten?
Elon Musk zet telecomaandelen onder druk met SpaceX. Analisten zien ondanks de onrust kansen bij T-Mobile, AT&T en andere bedrijven.
De AI Grok van Elon Musk voorspelt drie scenario’s voor de XRP koers op 31 oktober. Ripple Swell en de Fed kunnen doorslaggevend zijn.