Stel Newsbit in als voorkeursbron
Zie onze artikelen vaker bovenaan in Google Nieuws en Top Stories. Eén keer instellen, altijd als eerste op de hoogte.
Het leek er gisteren heel even op dat een hoge producentenprijsindex (PPI) voor problemen ging zorgen op de financiële markten. Vandaag zien we echter dat de futures voor de Amerikaanse aandelenmarkt weer groene cijfers tonen. Er zijn wel consequenties, maar de koersen lijken er vooralsnog weinig last van te ervaren.
De voornaamste consequentie van de verhitte PPI-inflatie, is dat de markt de hoop op een jumbo-renteverlaging in september heeft opgegeven. Heel even was er nog kans op een renteverlaging van 50 basispunten in september, nadat minister van Financiën Scott Bessent dat opperde tijdens een interview.
Toch prijzen handelaren op de futuresmarkt nog altijd een kans van 92,1 procent in op een renteverlaging. Daarmee gaat de rente waarschijnlijk alsnog omlaag.
Dat is op zich al een opvallende zaak, omdat de inflatie oploopt en de Amerikaanse economie voorlopig nog geen problematische data uitspuwt. De economische groei in de VS lijkt nog altijd op peil te zijn.
In Hong Kong zagen we de aandelenmarkten wel een tikje krijgen, nadat de Chinese economie wat zwakke data produceerde. De Retail Sales (omzetcijfers van de detailhandel) vielen tegen en de industriële productie was ook zwakker dan verwacht.
Interessant is dat de CSI 300, de S&P 500 van China, wel een sprong maakte, omdat de markt hierdoor rekent op extra stimuleringsmaatregelen van de overheid.
Verder schoot de Nikkei 225 in Japan met 1,2 procent omhoog, nadat de Japanse economie sterker bleek dan verwacht. De economische groei voor het kwartaal van april tot en met juni kwam binnen op 1,0 procent.
Daarmee doet men het daar beter dan verwacht en dat geeft weer een stukje vertrouwen op de Japanse markten.

Verder staat er vandaag een ontmoeting op het programma tussen Donald Trump en Vladimir Poetin. De hoop is dat zij de basis kunnen leggen voor een vrede in Oekraïne. Volgens experts hoeven we daar echter niet meteen op te rekenen, en wordt vooral een tweede ontmoeting belangrijk.
Een vredesakkoord zou voor de AEX koers in ieder geval een hele positieve ontwikkeling zijn.
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
OpenAI verlaagt zijn financieringsdoel met 10 miljard dollar. Beleggers twijfelen aan AI-investeringen en Anthropic vergroot de druk.
AI-bubbel onder druk: topeconoom waarschuwt dat miljardeninvesteringen nauwelijks winst opleveren. Ook Elon Musk ziet risico’s.
Anthropic botst met Hegseth en Trump over veilige AI. In zijn prospectus waarschuwt het bedrijf dat die strijd de omzet kan raken.
Goud en zilver dalen vandaag fors door stijgende olieprijzen en rentezorgen. Waarom staan edelmetalen onder druk en wat verwachten analisten?
ASML betaalt op 4 november opnieuw dividend. Ontdek hoeveel 100 aandelen opleveren en waarom de totale uitkering dit jaar flink stijgt.
Elon Musk zet telecomaandelen onder druk met SpaceX. Analisten zien ondanks de onrust kansen bij T-Mobile, AT&T en andere bedrijven.