Stel Newsbit in als voorkeursbron
Zie onze artikelen vaker bovenaan in Google Nieuws en Top Stories. Eén keer instellen, altijd als eerste op de hoogte.
Hoewel de AEX maandag begon met een voorzichtig plusje, is de koers inmiddels in het rood terechtgekomen. Die koersdaling voor de AEX is niet het gevol van InPost, dat vandaag een stijging van ruim 13 procent mag noteren. Enkele uren geleden werd namelijk bekend dat investeerders het bedrijf van de beurs gaan halen.

Over de grenzen gaat het vooral over Japan, waar Sanae Takaichi de verkiezingen wist te winnen.
Tijdens de vroege uren van maandagmorgen zagen we de Japanse Nikkei 225 plotseling opspringen en records breken. Dat was het gevolg van de verkiezingsoverwinning van Sanae Takaichi, die bekendstaat als iemand die voor grote overheidsuitgaven is.
De verwachting is dan ook dat de Japanse overheid flink gaat investeren in defensie, dat er belastingkortingen aankomen, en dat er grote investeringen in kunstmatige intelligentie zullen komen.
Het lijkt er dan ook op dat de wereldeconomie steun kan verwachten vanuit Japan de komende jaren. In principe is dat geen slecht signaal voor de AEX en andere grote beursindices. Zeker niet omdat Japan daar niet het enige land in lijkt.
Voorlopig kunnen we stellen dat de AEX prima meedoet in 2026. De Nederlandse beursindex staat voorlopig op een rendement van 3,03 procent. Daarmee presteert het een stuk beter dan de Amerikaanse Nasdaq, de Duitse DAX en de S&P 500.
Alleen de Japanse Nikkei 225, zilver en goud doen het nog een stuk beter dan de AEX. Ondanks dat we ook goud en zilver flink zagen corrigeren richting het einde van januari. Het is nog maar de vraag of de edelmetalen-hype van de afgelopen maanden kan doorzetten de komende weken.

Alles bij elkaar kunnen we concluderen dat de AEX sterk aan het nieuwe jaar is begonnen. Na ongeveer anderhalve maand staat er een rendement van ruim 3 procent. Zouden we dat doortrekken naar het einde van het jaar, dan zou je op bijna 30 procent uitkomen.
Dat gaat waarschijnlijk niet gebeuren, maar het laat zien dat de AEX meer dan prima is begonnen aan 2026.
Anthropic botst met Hegseth en Trump over veilige AI. In zijn prospectus waarschuwt het bedrijf dat die strijd de omzet kan raken.
Techaandelen zakken door twijfels over AI-uitgaven. De markt is een stuk gevoeliger dan normaal, zegt een beleggingschef.
Intel aandeel kost de Amerikaanse overheid vandaag 11,6 miljard dollar. Toch is het belang nog ruim drie keer de inleg waard.
Goud en zilver dalen vandaag fors door stijgende olieprijzen en rentezorgen. Waarom staan edelmetalen onder druk en wat verwachten analisten?
ASML betaalt op 4 november opnieuw dividend. Ontdek hoeveel 100 aandelen opleveren en waarom de totale uitkering dit jaar flink stijgt.
Elon Musk zet telecomaandelen onder druk met SpaceX. Analisten zien ondanks de onrust kansen bij T-Mobile, AT&T en andere bedrijven.