Maak een account op Bitvavo en krijg €10 cadeau!
Bitvavo: Ontvang €10
Welkomstbonus!
De AEX koers eindigde gisteren opnieuw met koersdalingen, en dook daarmee onder de grens van 900 punten. Het jaar begon fantastisch voor de AEX, maar over de afgelopen maand staat er nu een daling van 1,87%. Daarmee is er voor 2025 nog maar een rendement van 2,28% over voor de AEX koers.
Het is op dit moment goud wat de show steelt. De goudkoers staat op het moment van schrijven op een all-time high, en is in 2025 al met 19,27% gestegen. Over het afgelopen jaar gemeten staat er voor goud zelfs een stijging van 40,17%.

Met name de resultaten op de langere termijn zijn interessant. Je zou het wellicht niet verwachten, maar goud presteert ook vanuit dat perspectief heel sterk.
Voor goud staat er over de getoonde periode van bijna 25 jaar een rendement van 1.042%. Investeringen van die periode zijn dus 10x over de kop gegaan.
In principe kan alleen de Nasdaq aan die rendementen tippen, wat laat zien dat een kleine allocatie voor een asset als goud helemaal geen kwaad kan. Het interessante aan goud is dat het net als Bitcoin een onafhankelijke asset is.
Je bent niet afhankelijk van het presteren van bepaalde markten om goede rendementen te halen, wat met Amerikaanse of Nederlandse aandelen natuurlijk meer het geval is.
Er is even geen sprake van een knallende bullmarkt voor de AEX, maar de onderstaande grafiek toont dat er in theorie nog steeds sprake is van een positief klimaat.

Zolang het 50-weekse gemiddelde de koers kan ondersteunen, is het nog mogelijk dat de AEX zijn momentum kan herpakken. Veel is natuurlijk ook afhankelijk van de verdere ontwikkeling van de economische situatie in de Verenigde Staten, Europa en China.
En natuurlijk speelt ook het handelsbeleid van Donald Trump een rol in de prestaties van de financiële markten.
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
Oracle koopt TikTok VS, koers stijgt 8 procent. Europese gebruikers blijven op de internationale versie van TikTok van ByteDance.
AEX koers zakt licht naar rond 938 punten. Chipfondsen en IMCD onder druk, Prosus en ING trekken bij, beleggers wachten macro‑data en rente.
AEX koers stijgt naar 931,73 punten, tech en bouwers leiden. Focus ligt op ECB-rente en Amerikaanse inflatiecijfers.
Peter Schiff waarschuwt: Bitcoin is een tikkende tijdbom. Ondertussen blijft goud stijgen en kopen institutionelen de dip.
Elon Musks AI Grok voorspelt waar de XRP koers op 30 november 2025 staat. Wat zeggen de cijfers, en wat zijn de risico’s?
XRP staat onder druk ondanks goed nieuws. ChatGPT voorspelt of de koers nog stijgt voor het einde van 2025.