Kraken heeft nieuwe investeerders aangetrokken en zet in op verdere groei in verschillende regio’s. De cryptobeurs wijst op een steeds groter internationaal netwerk en zegt zijn infrastructuur te willen uitbreiden. Met de kapitaalinjectie verwacht het bedrijf sneller stappen te kunnen zetten.
Kraken haalt 800 miljoen dollar op
Kraken maakte bekend dat het in totaal 800 miljoen dollar heeft opgehaald in twee financieringsrondes. De waardering komt daarmee uit op 20 miljard dollar. Volgens het bedrijf wordt het geld gebruikt om diensten te verbeteren, nieuwe markten te betreden en gericht bedrijven over te nemen.
In de tweede fase van de kapitaalronde kwam een strategische investering van 200 miljoen dollar binnen via Citadel Securities. Het Amerikaanse tradingbedrijf was deze maand eveneens betrokken bij een kapitaalronde van Ripple. Kraken spreekt van een strategisch partnership, waarbij Citadel expertise levert op het gebied van liquiditeit, risicoanalyse en marktstructuur.
De eerste fase werd gesteund door onder meer Jane Street, DRW Venture Capital, HSG en Tribe Capital. Daarnaast kwam er volgens Kraken een “significante bijdrage” van het vermogensbeheerbedrijf van mede-CEO Arjun Sethi.
Met de nieuwe middelen wil Kraken zijn aanwezigheid uitbreiden in Latijns Amerika, Azië en de regio’s Europa, Midden Oosten en Afrika. Het bedrijf is al actief in verschillende landen, maar zegt zijn infrastructuur en productaanbod verder te willen professionaliseren.
Kraken ziet geen haast voor IPO
Ondertussen speelt het onderwerp beursgang al langere tijd mee op de achtergrond. In 2021 zei medeoprichter Jesse Powell nog dat Kraken mikte op een notering in 2022. Dat gebeurde niet. Concurrent Coinbase ging datzelfde jaar wel naar de beurs, maar Kraken heeft sindsdien geen concrete stap gezet.
Co-CEO Arjun Sethi zei vrijdag tegen Yahoo Finance dat het bedrijf “financieel gezond” is en geen haast heeft met een IPO. Hij wees erop dat het regelgevingsklimaat in de Verenigde Staten momenteel gunstiger wordt, maar dat Kraken dankzij private investeringen voldoende ruimte heeft om door te groeien.
ASML-topman reageert positief op TeraFab, het megaproject van Musk
ASML-ceo Christophe Fouquet ziet kansen in Musks TeraFab, maar waarschuwt dat knelpunten in de chipketen eerst opgelost moeten worden.
680 miljard verdampt: SpaceX-aandeel daalt 23% in 2 dagen
Sinds de piek van dinsdag is ruim 680 miljard dollar aan beurswaarde verdampt. De kleine vrije voorraad maakt SpaceX extra volatiel.
Straat van Hormuz is weer open, maar wereldhandel blijft nog weken ontregeld
Heropening van de Straat van Hormuz biedt hoop, maar experts waarschuwen dat wereldhandel en energiemarkten nog weken hinder ondervinden.
Meest gelezen
Tiener steelt 13 miljoen dollar aan Bitcoin en geeft het uit aan Lamborghini’s
Canadese tiener bekent crypto-oplichting van 13 miljoen dollar en gaf gestolen geld uit aan luxe auto’s en privéjets.
Newsbit-analist voorspelde de daling naar 60.000 dollar: dit verwacht hij nu
De Bitcoin koers houdt stand rond cruciale steun, terwijl Newsbit-analist Juffermans een mogelijke bodem later dit jaar verwacht.
Goud verliest in één keer alle winst van dit jaar
Goud is opnieuw stevig aan het dalen, terwijl Wall Street optimistisch blijft. Komt er later dit jaar alsnog een grote stijging aan?
