Maak een account op Bitvavo en krijg 10 XRP gratis!
Bitvavo: Ontvang 10
XRP Welkomstbonus!
Zoals Newsbit eerder vandaag meldde heeft de rechtbank in de hoofdstad van Zuid-Korea, Seoul, een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen Do Kown, de oprichter van TerraForm Labs. Dit heeft ervoor gezorgd dat zowel de Luna Classic als de Luna koers met respectievelijk 21 procent en 36 procent zijn gedaald.
Volgens een rapport van Bloomberg wil de politie in Seoul zowel Do Kwon als vijf andere mensen oppakken. Dit omdat ze gezocht worden wegens het overtreden van de zogenaamde ‘Capital Market Act’.
Het arrestatie bevel komt zo’n vijf maanden nadat het Terra ecosysteem ineenstortte en er zo’n 40 miljard dollar aan kapitaal in rook opging. De stablecoin van het project verloor de koppeling met de dollar waardoor zowel de UST stablecoin als de bijbehorende Luna token bijna al hun waarde verloren.
Deze ineenstorting was een dramatische gebeurtenis voor zowel investeerders als een groot aantal bedrijven in de cryptowereld. Toonaangevende DeFi-kredietverstrekkers zoals Celsius en Three Arrow Capital kregen te maken met een liquiditeitscrisis waardoor ze hun faillissement moesten aanvragen.
Dit is niet de eerste keer dat Do Kwon op de radar staat van de Koreaanse autoriteiten. Na de crash van Terra startte het Joint Financial and Securities Crime Investigation Team van het land een onderzoek naar ‘fraude’ rondom de UST en LUNA crash. Volgens rapporten heeft de politie huiszoekingen uitgevoerd bij meer dan 15 panden en bij talloze Terra-managers.
Do Kwon woont op dit moment niet in Zuid-Korea en hij vertelde in een interview dat hij ook niet van plan is terug te keren naar het land. Hij zei echter wel dat hij meewerkte met het politie onderzoek.
Do Kwon en de vijf andere personen die op dit moment gezocht worden door de politie bevinden zich naar verluid in Singapore. Als Do Kwon en de medewerkers niet meewerken en terug komen naar Zuid-Korea kan de rechtbank een uitleveringsverzoek indienen.
De Luna Classic en de Luna koers stegen de afgelopen week flink, maar van die enorme winsten blijft steeds minder over. Het nieuws dat Do Kwon en vijf medewerkers gezocht worden straalt natuurlijk niet goed af op de projecten. Zeker niet op Luna, waar Do Kwon nog altijd de leider van is.
De Luna Classic koers is in de afgelopen 24 uur met zo’n 22 procent gedaald. De Luna koers is in een dag tijd zelfs meer dan 35 procent van zijn waarde verloren.
Bitcoin heeft vandaag een saaie dag, maar er zijn genoeg altcoins die nog wel een grote stijging hebben gemaakt. Lees meer.
Na een stijging van 1.400% wordt een kleine en onbekende altcoin nu bijna net zoveel verhandeld als Bitcoin bij cryptobeurs Bitvavo.
Bitcoin en Ethereum bewegen nauwelijks, maar Algorand, Render en Quant laten stijgingen van tientallen procenten zien. Lees meer.
Drie tankers lijken via een nieuwe route langs Oman de Straat van Hormuz binnen te varen. Het zou de eerste doorbraak zijn sinds de blokkade.
Warren Buffett verdient miljarden met olie. Zijn strategie toont waarom spreiding beleggers beschermt tegen onverwachte marktschokken.
Vermogensbeheerder Bernstein denkt dat Bitcoin al de bodem van de bearmarkt heeft gezien en verwacht een stijging naar $150.000. Realistisch?