Newsbit
Bekijk de app
Bekijk

Klanten van het Nederlandse cryptoplatform Knaken verkeren al weken in onzekerheid nadat het bedrijf begin juni abrupt zijn activiteiten stopzette. Inmiddels heeft het Rotterdamse bedrijf een nieuwe statusupdate gepubliceerd. Daarin laat Knaken weten te verwachten vóór 1 juli 2026 te kunnen starten met de afhandeling van klanttegoeden. Tegelijkertijd benadrukt het bedrijf dat hierover nog geen garanties kunnen worden gegeven.

Voor duizenden gebruikers blijft daarmee de belangrijkste vraag onbeantwoord: wanneer krijgen zij weer toegang tot hun cryptomunten en eventuele tegoeden?

Knaken werkt aan afwikkelplan na stopzetten activiteiten

Volgens de nieuwste verklaring heeft Knaken Cryptohandel B.V. haar bedrijfsactiviteiten definitief gestaakt. Handel, stortingen, opnames en overboekingen zijn nog altijd niet mogelijk. Ook het klantportaal en de mobiele app blijven offline, waardoor klanten niet kunnen inloggen.

Het bedrijf stelt dat het zonder de vereiste MiCA vergunning geen cryptodiensten meer mag aanbieden. Daardoor moest de dienstverlening worden stopgezet.

Knaken schrijft momenteel samen met juridische adviseurs te werken aan een “zorgvuldige en juridisch verantwoorde afhandeling”. Op basis van de huidige voortgang verwacht het bedrijf vóór 1 juli te kunnen beginnen met de uitvoering van een afwikkelplan.

Daarbij plaatst Knaken wel een belangrijke kanttekening. De genoemde datum is slechts een verwachting. De daadwerkelijke start hangt af van de afronding van juridische en organisatorische voorbereidingen.

Is Knaken failliet?

Een van de meest gestelde vragen onder klanten is of het bedrijf failliet is gegaan. Volgens Knaken is dat niet het geval.

“Knaken Cryptohandel B.V. is nu niet failliet”, schrijft het bedrijf in de veelgestelde vragen. Wel zijn alle bedrijfsactiviteiten stilgelegd en richten de huidige werkzaamheden zich volledig op de afhandeling van de situatie.

Het bedrijf geeft op dit moment geen informatie over individuele klanttegoeden, uitbetalingen of mogelijke termijnen. Ook kunnen medewerkers van de klantenservice daar nog geen uitspraken over doen.

Klanten hoeven volgens Knaken voorlopig geen actie te ondernemen of afzonderlijke claims in te dienen. Zodra verdere stappen nodig zijn, zal het bedrijf daarover communiceren.

MiCA zet druk op cryptobedrijven

De problemen bij Knaken zijn het gevolg van de Europese cryptowet MiCA. Deze regelgeving verplicht cryptobedrijven binnen de Europese Unie om over een vergunning te beschikken om hun diensten aan te mogen bieden.

Begin juni werd al duidelijk dat Knaken er niet in was geslaagd de benodigde vergunning te verkrijgen. Kort daarna ging het platform offline en verloren klanten toegang tot hun accounts.

De timing is opvallend. Op 1 juli loopt binnen Europa de laatste overgangsperiode voor MiCA af. Vanaf dat moment mogen cryptobedrijven zonder vergunning geen Europese klanten meer bedienen. Toezichthouders kunnen aanbieders zonder vergunning verplichten hun activiteiten volledig te staken.

Voor Knaken-klanten betekent de nieuwste update vooral dat er voor het eerst een voorlopige tijdlijn wordt genoemd. Tegelijkertijd blijft onduidelijk wanneer gebruikers daadwerkelijk weer toegang krijgen tot hun tegoeden of wanneer eventuele uitbetalingen zullen plaatsvinden.

Altijd als eerste het laatste crypto en aandelen-nieuws?

Mis niets van de snel bewegende crypto en aandelenmarkt met de gratis Newsbit-app. Of je nu onderweg bent of op de bank zit: met één tik krijg je real-time prijsalerts, koersupdates en exclusieve inzichten van experts over Bitcoin en wereldwijde beurzen.

Download de Newsbit-app nu – en blijf elke beweging in de markt voor.

Wees als eerste op de hoogte van het laatste Crypto Nieuws

lagarde

Bronnen: Christine Lagarde zou Binance-vergunning in Europa dwarsbomen

lagarde
Binance Headquarters
robinhood
Meer Exchange nieuws

Meest gelezen

Lamborghini
investment stockbroke
goud, gold