Het Zuid-Koreaanse parlement heeft onlangs een nieuwe wet aangenomen ter bescherming van gebruikers van virtuele activa. Deze wet heeft tot doel regels vast te stellen die de ineenstorting van Terra Luna hadden kunnen voorkomen.
Beschermen van beleggers
Met de nieuwe wet wil Zuid-Korea beleggers beter beschermen en willen ze tevens direct marktmanipulatie en oneerlijke handelspraktijken aanpakken.
De recente wetgeving brengt de cryptosector onder de jurisdictie van de Financial Services Commission, die verantwoordelijk zal zijn voor het toezicht op aanbieders van cryptodiensten, waaronder exchanges en bewaarplatforms.
Volgens de nieuwe wet zijn bedrijven in de digitale activa-industrie verplicht om klantenfondsen te verzekeren, een bepaald percentage van hun reservekapitaal aan te houden en de nodige gegevens bij te houden.
Het is benoemingswaardig dat de nieuwe wetten zich op crypto zullen richten, terwijl de al bestaande wetten effecten zullen blijven beheren.
In juni stopten de Zuid-Koreaanse platforms Haru en Delio tijdelijk met het verwerken van opnames nadat een dienstverlener van Haru hun overeenkomst had geschonden. Om het risico te verminderen, heeft Haru later 100 werknemers ontslagen, omdat klanten die geen geld konden opnemen juridische stappen ondernamen.
Do Kwon & LUNA
Zuid-Koreaanse aanklagers hebben de overtuiging dat Do Kwon, mede-oprichter van Terra, investeerders heeft opgelicht en streven naar zijn uitlevering uit Montenegro. Kwon was de schepper en promotor van de TerraUSD stablecoin en zijn zustertoken LUNA, die hij beschreef als de ultieme sleutel tot financiële onafhankelijkheid.
Door een door Kwon ontwikkeld algoritme bleef de waarde van TerraUSD op $1, waarbij LUNA werd gemint en verbrand afhankelijk van of Terra boven of onder $1 werd verhandeld.
Het uitleveringsverzoek van Zuid-Korea concurreert met dat van de Verenigde Staten, waar de Securities and Exchange Commission (SEC) acht aanklachten wegens fraude tegen Kwon heeft ingediend. De autoriteiten in Montenegro hebben verklaard dat het nog niet vaststaat welk land het uitleveringsverzoek zal honoreren.
De uiteindelijke beslissing zal mede worden genomen op basis van de ernst van de aanklachten die elk land tegen Kwon heeft ingediend. Kwon’s advocaten hebben eerder betoogd dat de SEC niet bevoegd is om aanklachten tegen de oprichter van Terra in te dienen.
Rusland vaardigt internationaal arrestatiebevel uit tegen Telegram-oprichter Pavel Durov
Rusland zet Telegram oprichter Pavel Durov internationaal op de opsporingslijst, terwijl het Franse strafrechtelijke onderzoek nog doorloopt.
Fed houdt rente gelijk, maar 3 leden willen al verhogen
De Federal Reserve houdt de rente op 3,50 tot 3,75 procent bij een 9-3-stemming. Drie leden stemden voor een directe verhoging.
Knaken-vonnis: zo bleef een miljoenentekort jarenlang verborgen
De volledige uitspraak over Knaken toont een lening van 2,3 miljoen aan een bedrijf van de bestuurder en een hack die weinig verklaart.
Meest gelezen
‘Over 24 dagen zijn er nieuwe XRP-miljonairs’, zegt crypto expert
XRP-beleggers hopen op een doorbraak nu de Amerikaanse Senaat de Crypto Clarity Act mogelijk snel behandelt.
ChatGPT ziet XRP koers naar dit niveau stijgen 31 december 2026
ChatGPT verwacht dat de XRP koers eind 2026 kan stijgen naar 1,40 dollar, maar waarschuwt ook voor aanhoudende verkoopdruk.
Crypto-beleggers voorspellen XRP koers voor 1 augustus 2026
Polymarket-handelaren geven XRP 43 procent kans op 1,20 dollar begin augustus, en 34 procent kans op een koers onder de 1 dollar.
