Maak een account op Bitvavo en krijg 10 XRP gratis!
Bitvavo: Ontvang 10
XRP Welkomstbonus!
Waar het Bitcoin momenteel extreem voor de wind gaat, heeft de AEX het moeilijk. Langzaam maar zeker levert de AEX de rendementen van begin 2024 in. Nadat de AEX in juli nog op +20% stond, staat er nu nog maar een rendement van 12%.

Het is de AEX in deze belangrijke week nog niet gelukt om iets positiefs te laten zien. Op een dag gevuld met de cijfers van Shell, ING, DSM-Firmenich en later op de dag ook Apple en Amazon, is de index opnieuw met een paar punten gedaald.
Shell maakte vandaag bekend voor 3,5 miljard dollar aan eigen aandelen terug te kopen. Tegenvaller was de winstdaling ten opzichte van Q3 2023, die te maken heeft met de lagere olieprijzen.
Het positieve zat voor Shell in de vrije kasstroom, die veel hoger uitviel dan verwacht. Deze steeg van 12,3 miljard dollar naar 14,7 miljard dollar, terwijl de markt op 13,1 miljard dollar rekende.
Ondanks dat had de AEX het vandaag moeilijk, mogelijk omdat de Amerikaanse beurs gisteren met een schuiver eindigde.
Voor nu ligt de focus op macro-economisch front eventjes op komende vrijdag. Dan is het tijd voor het belangrijke Amerikaanse banenrapport, waarin we de banengroei, werkloosheid en groei van de lonen te zien krijgen.
Als die wederom positief is, dan zou dat in theorie een boost moeten opleveren voor de markt.
Dat zorgt er namelijk voor dat de economische vooruitzichten positief blijven, waardoor beleggers met meer vertrouwen richting de toekomst kunnen en meer openstaan voor risico in hun portfolio’s.
Het is ook mogelijk dat de markt momenteel eventjes op adem komt in aanloop naar de Amerikaanse verkiezingen. Die staan volgende week natuurlijk voor de deur en gaan een boel bepalen voor de jaren die voor ons liggen.
Op basis van de polls lijkt het in ieder geval een nek-aan-nek race te worden tussen Donald Trump en Kamala Harris. Alleen op de betting markets van onder andere Polymarket heeft Donald Trump een ruime voorsprong.
Goud boven 5.000 dollar, maar nieuwe verkoopgolf op aandelenmarkten kan druk zetten op goud en zilver de komende weken.
Wall Street herstelt door techaandelen terwijl beleggers wachten op inflatie en banencijfers die Fed, dollar, goud en Bitcoin koers kunnen sturen.
Novo Nordisk stijgt met 9% na het schrappen van een Wegovy-kopie door Hims & Hers onder druk van Amerikaanse toezichthouders.
Ethereum zakt 7,5 procent na waarschuwing van Vitalik Buterin: zonder tastbare waarde stort de cryptosector mogelijk in.
Een enkele cryptohandelaar heeft in korte tijd meer dan 220 miljoen dollar verloren nadat de Ethereum koers hard onderuitging.
De Bitcoin koers blijft onder druk terwijl een analist stelt dat één grote speler de markt bewust in bedwang houdt.