Maak een account op Bitvavo en krijg €10 cadeau!
Bitvavo: Ontvang €10
Welkomstbonus!
De AEX koers bereikte gisteren nog een indrukwekkende nieuwe all-time high, maar is daarna aan een voorzichtige correctie begonnen. Dat is bijzonder, omdat de inflatie in de Verenigde Staten eindelijk onderweg lijkt naar de gewenste 2,0%. Alles waar iedereen gisteren op hoopte kwam uit, maar de markt kleurde rood.
Wellicht waren we te optimistisch en rekende de markt stiekem al op een gunstig inflatierapport uit de Verenigde Staten. De consumentenprijsindex (CPI) kwam gisteren op alle fronten lager binnen dan verwacht, waardoor de verwachtingen met betrekking tot het aantal renteverlagingen van de Fed in 2024 stegen.
Ondanks dat zagen we de AEX koers, maar ook Bitcoin en de rest van de financiële markt aan een glijpartij beginnen. Meteen na de bekendmaking van de data sprongen de koersen nog omhoog, maar niet lang daarna begonnen de koersdalingen.

Wat gisteren opviel was dat de usual suspects van bedrijven die in 2024 goed presteren juist een slechte dag kenden. Het waren de kleinere bedrijven in de Amerikaanse Russel 2000 die na de bekendmaking van de inflatiecijfers aan een enorme sprong begonnen.
Op Twitter gonsde het meteen van de geruchten over een zogenaamde “rotatie” van de winnaars van deze cyclus naar de bedrijven die het juist zwaar hadden. Is dit het moment waarop investeerders hun AI-winsten overbrengen op bedrijven die het in 2024 juist minder goed deden?
Dat de AEX koers het vandaag iets minder doet heeft wellicht te maken met die rotatie. Als we Bob Elliott mogen geloven, een populaire econoom en analist op Twitter, dan is deze zogenaamde rotatie met name gedreven door hedgefondsen.
Hij claimt dat veel hedgefondsen tegen de koersen van kleinere Amerikaanse bedrijven hadden gewed met shortposities (Russel 2000), maar dat ze nu in de problemen zitten omdat die bedrijven stijgen door de mogelijke renteverlagingen.
Deze situatie kan volgens Elliott nog even duren, waardoor fondsbeheerders aandelen van de kleinere bedrijven moeten terugkopen (hun shorts moeten omdraaien) om zichzelf te redden. Dat duwt uiteraard de koersen van Russel 2000 bedrijven omhoog.
Wat dat betreft staan ons en de AEX mogelijk nog een paar interessante handelsuren te wachten voor het weekend.
Wil je de cryptowereld betreden en wellicht Bitcoin of een andere crypto kopen? Grijp dan nu je kans met deze exclusieve aanbieding! Dankzij een speciale deal tussen Newsbit en Bitvavo, een van de meest toegankelijke en gebruiksvriendelijke crypto beurzen in Europa, krijgen onze lezers een exclusieve aanbieding.
Maak een account bij Bitvavo via de onderstaande knop en ontvang een welkomstcadeau van 10 euro helemaal gratis. En dat is niet alles – je betaalt ook geen handelskosten over je eerste 10.000 euro aan transacties. Meld je nu aan!
Oracle koopt TikTok VS, koers stijgt 8 procent. Europese gebruikers blijven op de internationale versie van TikTok van ByteDance.
AEX koers zakt licht naar rond 938 punten. Chipfondsen en IMCD onder druk, Prosus en ING trekken bij, beleggers wachten macro‑data en rente.
AEX koers stijgt naar 931,73 punten, tech en bouwers leiden. Focus ligt op ECB-rente en Amerikaanse inflatiecijfers.
Peter Schiff waarschuwt: Bitcoin is een tikkende tijdbom. Ondertussen blijft goud stijgen en kopen institutionelen de dip.
Elon Musks AI Grok voorspelt waar de XRP koers op 30 november 2025 staat. Wat zeggen de cijfers, en wat zijn de risico’s?
Alle voorwaarden voor een bullmarkt voor Bitcoin en crypto lijken aanwezig, maar de koersen blijven achter. Wat is er aan de hand?