Nvidia (NVDA) wist woensdag bijna 2 procent te stijgen, ondanks nieuwe onrust rond China en mogelijke chipconcurrentie van Meta. De koerssprong kwam nadat meerdere analisten hun koersdoelen verhoogden en het vertrouwen in de chipgigant bevestigden.

Zorgen over China en Meta, maar markt blijft positief

Dinsdag kwam naar buiten dat Meta overweegt om vanaf 2027 over te stappen op Google’s eigen Tensor Processing Units (TPU’s), waarmee het mogelijk minder afhankelijk wordt van Nvidia. Woensdag volgde een nieuw obstakel: Chinese toezichthouders zouden TikTok-moederbedrijf ByteDance hebben verboden om Nvidia-chips te gebruiken in zijn datacenters.

Toch bleef het aandeel opvallend sterk liggen. Nvidia sloot ruim 1,8 procent hoger op 180,90 dollar. De boodschap vanuit de markt is duidelijk: ondanks de tegenwind blijft Nvidia de onbetwiste leider in kunstmatige intelligentie.

Wedbush: “Nvidia is de Rocky Balboa van AI”

Dan Ives van zakenbank Wedbush was er als eerste bij om zijn vertrouwen uit te spreken. Volgens hem blijft Nvidia de fundering van de AI-revolutie. CEO Jensen Huang noemt hij “de peetvader van AI”.

Hoewel Google en Broadcom terrein winnen met hun eigen chipoplossingen, benadrukt Ives dat Nvidia de centrale rol speelt: “De AI-boom begint en eindigt met Nvidia.” Op X omschreef hij het bedrijf als “de Rocky Balboa van de AI-revolutie”.

Wedbush houdt daarom vast aan zijn koersdoel van 230 dollar, met een ‘Outperform’-advies.

Meerdere banken verhogen koersdoelen

Ook andere grote partijen blijven positief. Bernstein en Phillip Securities gaven maandag allebei een ‘Buy’-advies. Phillip verhoogde daarbij zijn koersdoel van 185 naar 200 dollar.

Een dag later kwamen ook Citi en Bank of America met herhaalde koopadviezen. Hun koersdoelen bleven ongewijzigd: 270 en 275 dollar.

Analisten zien gemiddeld 43 procent opwaarts potentieel

Volgens gegevens van TipRanks ligt het gemiddelde koersdoel voor Nvidia nu op 257,26 dollar. Dat is ruim 43 procent hoger dan de huidige beurskoers.

Zelfs de meest voorzichtige analisten – die het aandeel rond 200 dollar zien eindigen – verwachten dus nog altijd koerswinst. Op Wall Street krijgt Nvidia inmiddels 39 keer een ‘Buy’, tegenover slechts één ‘Hold’ en één ‘Sell’. De markt spreekt duidelijke taal: dit aandeel blijft een ‘Strong Buy’.

Claim vandaag nog €10 gratis en betaal geen handelskosten over de eerste €10.000!

Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!

Maak je account en Claim je €10 gratis.

Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!

Claim je €10 gratis Je wordt doorgestuurd naar
4,6

De beoordeling is berekend door de cumulatieve beoordelingen van de App Store en Google Play te combineren, gewogen op basis van het aantal recensies per platform.

Wees als eerste op de hoogte van het laatste Crypto Nieuws

AEX, beurs, beursplein, damrak

AEX koers klimt licht in afwachting van ECB-besluit

AEX koers klimt licht in afwachting van ECB-besluit
2026 wordt hét jaar van crypto op de beurs, voorspelt Bitwise
Elon Musk’s Tesla bereikt hoogste koers ooit: 130% stijging sinds april
Meer Beurs nieuws

Meest gelezen

‘Je gaat in één nacht failliet’: Peter Schiff voorspelt instorting Bitcoin koers
Elon Musks Grok voorspelt de XRP koers voor 30 december 2025
ChatGPT 5.2 voorspelt XRP prijs voor eind 2025
Newsbit
Bekijk de app
Bekijk