Newsbit
Bekijk de app
Bekijk

De inflatie in Duitsland is in februari onverwacht gedaald naar precies 2% op jaarbasis. Daarmee raakt de prijsstijging exact het streefniveau van de Europese Centrale Bank (ECB). Economen rekenden op een stabiel cijfer, maar de prijsdruk nam licht af.

Inflatie daalt, maar economie blijft broos

De Duitse consumentenprijzen stegen in februari met 2% vergeleken met een jaar eerder, tegenover 2,1% in januari. Hoewel de inflatie nu op het ECB-doel staat, blijft de economische groei fragiel. De Bundesbank spreekt van zwak momentum. Na jaren van tegenwind laat de grootste economie van Europa voorzichtig tekenen van herstel zien, maar van een krachtige opleving is nog geen sprake.

Volgens de centrale bank moet extra overheidssteun vanaf het voorjaar meer effect krijgen. Voor dit jaar wordt gerekend op een groei van minstens 1%.

ECB houdt rente op 2% en ziet geen reden om in te grijpen

Binnen de eurozone ligt de beleidsrente al geruime tijd op 2%. Beleidsmakers van de ECB hebben aangegeven tevreden te zijn met zowel het inflatietempo als het huidige renteniveau. Economen verwachten geen aanpassingen tot zeker eind volgend jaar.

De inflatie in de eurozone als geheel komt naar verwachting uit op zo’n 1,7%, onder het ECB-doel. Maar er zijn uitschieters. In Frankrijk liep de inflatie op tot 1,1%, bijna drie keer zo hoog als een maand eerder. In Spanje steeg het cijfer naar 2,5%.

Uit een recente ECB-enquête blijkt dat consumenten nog altijd rekening houden met verdere prijsstijgingen. Voor de komende twaalf maanden verwachten zij gemiddeld 2,6% inflatie. Over vijf jaar ligt die verwachting op 2,3%.

Altijd als eerste het laatste crypto en aandelen-nieuws?

Mis niets van de snel bewegende crypto en aandelenmarkt met de gratis Newsbit-app. Of je nu onderweg bent of op de bank zit: met één tik krijg je real-time prijsalerts, koersupdates en exclusieve inzichten van experts over Bitcoin en wereldwijde beurzen.

Download de Newsbit-app nu – en blijf elke beweging in de markt voor.

Wees als eerste op de hoogte van het laatste Crypto Nieuws

pakistan

Acht jaar verbod voorbij: Pakistan laat banken meedoen aan cryptomarkt

pakistan
CFTC
Fed, Federal reserve
Meer Regulatie nieuws

Meest gelezen

stock market, beurs
Hormuz, oil tanker
macron