Maak een account op Bitvavo en krijg 10 XRP gratis!
Bitvavo: Ontvang 10
XRP Welkomstbonus!
De BRICS-landen gebruiken steeds vaker hun nationale valuta voor onderlinge handel. Volgens de Russische minister van Financiën, Anton Siluanov, wordt nu 65% van alle transacties binnen BRICS uitgevoerd in lokale valuta, zoals de roebel.
Dit markeert een strategische verschuiving weg van de Amerikaanse dollar en de euro, die nu minder dan 30% van de betalingen uitmaken.
Deze verandering is grotendeels versneld door sancties en geopolitieke spanningen, met als doel de afhankelijkheid van westerse financiële systemen te verminderen.
Tijdens een toespraak in Moskou op donderdag merkte Siluanov op dat BRICS-landen hun afhankelijkheid van westerse valuta’s drastisch hebben verminderd. Hij werd door Tass geciteerd met de woorden:
“In de praktijk gebruiken we nationale valuta’s en de Russische roebel binnen BRICS — 65% van alle afwikkelingen wordt gedaan in roebels, in nationale valuta’s.”
Deze cijfers onderstrepen de toenemende focus van BRICS-landen op het gebruik van hun eigen valuta voor economische transacties.
Met de toevoeging van Iran, Egypte, Ethiopië, Saoedi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) in januari 2024, heeft BRICS, dat oorspronkelijk bestond uit Brazilië, Rusland, India, China en Zuid-Afrika, zijn economische en politieke invloed verder vergroot.
Deze uitbreiding heeft de focus op nationale valuta’s nog verder versterkt. Siluanov benadrukte de afname van het gebruik van westerse valuta, wat past binnen de bredere strategie van BRICS om de afhankelijkheid van de Amerikaanse dollar en de euro te verminderen:
“Het aandeel van de dollar en de euro neemt af en is nu minder dan 30%.”
Deze verschuiving maakt deel uit van de bredere strategie van BRICS om de ‘dedollarisatie’ te bevorderen, die is versneld door sancties tegen Rusland en andere geopolitieke spanningen. Door meer te vertrouwen op nationale valuta’s, versterken de BRICS-landen hun economische banden en beschermen ze zichzelf beter tegen de effecten van westerse sancties.
EU wil cryptotransacties met Rusland verbieden. Sancties richten zich op Kirgizische banken, digitale roebel en havens in Azië.
Ray Dalio waarschuwt voor CBDC’s. Europa ontwikkelt digitale euro, terwijl de VS inzet op stablecoins en financiële vrijheid benadrukt.
SEC-commissaris Uyeda benadrukt dat tokenisatie kansen biedt, mits regels innovatie niet hinderen en technologie-neutraal worden toegepast.
Ethereum zakt 7,5 procent na waarschuwing van Vitalik Buterin: zonder tastbare waarde stort de cryptosector mogelijk in.
Een enkele cryptohandelaar heeft in korte tijd meer dan 220 miljoen dollar verloren nadat de Ethereum koers hard onderuitging.
Cardano-oprichter Charles Hoskinson verloor 3 miljard dollar aan cryptowaarde, maar weigert te verkopen. “Denk je dat ik dit voor geld doe?”