Maak een account op Bitvavo en krijg 10 XRP gratis!
Bitvavo: Ontvang 10
XRP Welkomstbonus!
In Brussel lopen de spanningen op. Voor het eerst in jaren wordt er een motie van wantrouwen besproken tegen niemand minder dan de voorzitter van de Europese Commissie. Het gaat om Ursula von der Leyen die geheime sms-berichten niet openbaar wil maken.
Von der Leyen zou tijdens de coronapandemie contact hebben gehad met de topman van Pfizer, een van de grootste producenten van coronavaccins. Ze zou in het geheim met het bedrijf hebben gecommuniceerd over miljardendeals rond de vaccins. Tot frustratie van veel Europarlementariërs weigert ze die berichten openbaar te maken, ondanks een uitspraak van het Europese Hof die haar daartoe verplicht.
Het debat van vanmiddag gaat overigens over meer dan alleen de sms’jes. Achter de schermen klinkt al langer onvrede over de leiderschapsstijl van Von der Leyen. Zo zou ze Commissarissen buitenspel zetten en te veel macht naar zich toe trekken. Zelfs binnen haar eigen christendemocratische EVP-fractie is niet iedereen enthousiast. Critici verwijten haar onder meer dat ze het klimaatbeleid verzwakt en te weinig afstand neemt van controversiële bondgenoten, zoals Israël.
De motie werd ingediend door de Roemeense jurist Gheorghe Piperea. Hij is betrokken bij de conservatieve fractie genaamd ECR. Dit is een rechts-conservatieve fractie in het Europees Parlement die zich inzet voor nationale soevereiniteit en minder Europese integratie. Onder andere de Nederlandse SGP zit hierbij. Piperea wist de benodigde 72 handtekeningen te verzamelen om de vertrouwensvraag op de agenda te krijgen.
Hoe groot is de kans dat Von der Leyen moet afstappen? Een daadwerkelijke afzetting lijkt onwaarschijnlijk. Om dit te realiseren is namelijk een tweederdemeerderheid nodig. In de praktijk betekent dit dat minstens 480 ‘voor’-stemmen nodig zijn om de motie te laten slagen. Aangezien de motie nu ‘slechts’ steun lijkt te krijgen van de PVV en enkele ECR-leden, is het onwaarschijnlijk dat dit aantal gehaald wordt.
Ondertussen heeft de EU-voorzitter ook nog andere zaken aan haar hoofd. De klok tikt voor Brussel als het gaat om een handelsakkoord met Amerika. Zonder akkoord dreigt Trump met invoertarieven van maar liefst 50 procent op onder andere Europese auto’s, staal en medicijnen.
Von der Leyen liet dit weekend nog weten open te staan voor een akkoord met de VS.
Intussen heeft Bessent, de Amerikaanse minister van Financiën, aangegeven dat de EU dicht bij een deal is. Overigens is de deadline verschoven van 9 juli naar 1 augustus. Dat geeft Europa iets meer ademruimte.
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
Na maanden onderhandelen leek er een doorbraak in de Senaat. Coinbase keert zich nu ook tegen de bijgestelde versie van de Clarity Act.
De ECB wil deze zomer regels voor de digitale euro vastleggen, met een pilot in 2027 en mogelijke invoering rond 2029.
Trump benoemt Zuckerberg en Jensen Huang voor nieuwe AI-raad. Dit zegt de opvallende zet over Big Tech, beleid en de AI-race.
De Federal Reserve houdt de rente gelijk terwijl inflatiezorgen en geopolitieke spanningen toenemen. Bitcoin maakt onverwacht sprongetje.
Iran overweegt beperkte doorgang door de Straat van Hormuz, maar koppelt dat volgens media aan een opvallende eis rond betalingen in yuan.
Warren Buffett verdient miljarden met olie. Zijn strategie toont waarom spreiding beleggers beschermt tegen onverwachte marktschokken.