Maak een account op Bitvavo en krijg €10 cadeau!
Bitvavo: Ontvang €10
Welkomstbonus!
Volgens Klaus Schwab, oprichter en voormalig voorzitter van het World Economic Forum (WEF), heeft ECB-president Christine Lagarde serieus overwogen haar termijn voortijdig te beëindigen om zijn functie bij het WEF over te nemen. Dat zegt Schwab in een interview met de Financial Times.
Schwab stelt dat hij en Lagarde “al jaren” spraken over een geplande overgang, waarbij Lagarde hem zou opvolgen als voorzitter van het WEF. Daarvoor zouden zelfs al praktische voorbereidingen zijn getroffen, zoals het reserveren van een appartement in Villa Mundi, een luxe pand aan het Meer van Genève dat eigendom is van het WEF.
De overdracht had uiterlijk begin 2027 moeten plaatsvinden, al waren er volgens ingewijden gesprekken gaande om haar vertrek mogelijk eerder te laten plaatsvinden. Lagarde zou het voorzitterschap bij het WEF alleen aanvaarden als zij eerst haar inflatiedoelstelling bij de ECB zou behalen, namelijk een stabiele prijsstijging van 2 procent. Momenteel ligt de inflatie in de eurozone op 2,2 procent.
Een woordvoerder van de Europese Centrale Bank ontkent dat Lagarde van plan is vroegtijdig te vertrekken. “President Lagarde is volledig toegewijd aan haar missie en vastbesloten haar mandaat af te maken,” luidt de reactie. Haar huidige termijn loopt tot oktober 2027 en kan niet worden verlengd.
Toch blijven de geruchten hardnekkig. Volgens Bloomberg en de Financial Times zijn er ook na Schwabs vertrek in april nog gesprekken geweest tussen Lagarde en het WEF-bestuur. Van een formele overeenkomst is echter nog geen sprake.
De 86-jarige Schwab trad in april af na aantijgingen van financieel wangedrag binnen het WEF. Hoewel hij eerdere beschuldigingen had weerlegd, volgden nieuwe klachten van een klokkenluider. Schwab vreest dat de imagoschade rondom zijn vertrek ook de geplande opvolging door Lagarde in gevaar brengt. “Ik wil haar niet verliezen,” aldus Schwab, die zegt dat hij wil voorkomen dat het WEF uiteenvalt.
Mocht Lagarde alsnog aan het roer komen bij het WEF, dan zou ze aanzienlijk meer verdienen dan bij de ECB. Haar huidige jaarsalaris bedraagt ongeveer 466.000 euro, terwijl Schwab als WEF-voorzitter circa 1 miljoen Zwitserse frank per jaar verdiende, ruim het dubbele.
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
De stijgende yuan zet druk op de dollar en kan volgens analisten zorgen voor een gunstig klimaat voor Bitcoin-beleggers.
De Spaanse financiële toezichthouder CNMV heeft nieuwe richtlijnen gepubliceerd over de invoering van de Europese cryptowet MiCA.
Trump sluit gratie voor Samourai Wallet-maker niet uit. Privacyliefhebbers vieren de uitspraken, maar de zaak blijft erg gevoelig.
Peter Schiff waarschuwt: Bitcoin is een tikkende tijdbom. Ondertussen blijft goud stijgen en kopen institutionelen de dip.
Elon Musks AI Grok voorspelt waar de XRP koers op 30 november 2025 staat. Wat zeggen de cijfers, en wat zijn de risico’s?
XRP staat onder druk ondanks goed nieuws. ChatGPT voorspelt of de koers nog stijgt voor het einde van 2025.