Maak een account op Bitvavo en krijg €10 cadeau!
Bitvavo: Ontvang €10
Welkomstbonus!
In een recente ontwikkeling heeft het Hooggerechtshof van Montenegro een belangrijk besluit vernomen in de juridische strijd rondom Do Kwon, medeoprichter van Terraform Labs. Op vrijdag heeft het hof een eerder besluit om Kwon uit te leveren aan Zuid-Korea, zijn geboorteland, vernietigd. Deze zaak, die nu al maanden de internationale juridische kringen bezighoudt, heeft een nieuwe wending genomen, volgens diverse rapporten.
De vraag naar Kwon’s uitlevering is niet alleen door Zuid-Korea, maar ook door de Verenigde Staten ingediend. Beide landen hebben voorheen gunstige beslissingen ontvangen van Montenegrijnse rechtbanken betreffende hun verzoeken. Echter, deze beslissingen zijn nu door het Hooggerechtshof vernietigd en de zaak is teruggestuurd naar een lagere rechtbank voor verdere beoordeling. Het Hooggerechtshof heeft benadrukt dat de definitieve beslissing over een uitleveringsverzoek bij de minister van Justitie van Montenegro ligt.
Kwon wordt in zowel Zuid-Korea als de VS aangeklaagd voor fraude in verband met de ondergang van Terra Luna in 2022, een gebeurtenis die de marktwaarde van circa $60 miljard uitwiste. Zijn arrestatie vond plaats op de luchthaven van Podgorica in Montenegro, waar hij betrapt werd tijdens een poging het land te verlaten met een vals Costa Ricaans paspoort, gericht op Dubai.
Naast zijn poging om met vervalste documenten te reizen, waarvoor Kwon reeds een gevangenisstraf heeft uitgezeten in Montenegro, bevindt hij zich in een complexe juridische situatie. Ondanks zijn vrijlating vorige maand, hebben de lokale autoriteiten zijn paspoort ingehouden om te voorkomen dat hij het land verlaat in afwachting van verdere juridische procedures over zijn uitlevering.
Parallel hieraan heeft een jury in de federale rechtbank van New York Terraform Labs en Kwon aansprakelijk gesteld voor civiele fraude, vanwege het misleiden van investeerders voorafgaand aan de crash van Terra Luna. Deze uitspraak volgt op beschuldigingen door de Amerikaanse Securities and Exchange Commission betreffende misleidende informatie over de risico’s verbonden aan hun stablecoin. De sancties voor deze civiele fraudezaak zullen worden overwogen door districtsrechter Jed Rakoff.
IMF waarschuwt voor risico’s met stablecoins. Tegelijk wil de EU het toezicht op cryptobedrijven centraliseren via toezichthouder ESMA.
Italië voert een harde MiCA deadline in waardoor cryptoplatformen vergunning moeten aanvragen of het land moeten verlaten.
De CFTC keurt gereguleerde spot-cryptohandel goed. Bitcoin en Ethereum mogen nu verhandeld worden op officiële Amerikaanse futuresbeurzen.
In Brazilië waarschuwen cybersecurityexperts voor een nieuwe malwarecampagne die zich razendsnel verspreidt via WhatsApp.
Raoul Pal voorspelde de huidige Bitcoin-daling al maanden geleden. Analisten denken dat dit juist het begin kan zijn van een nieuwe stijging.
Cryptomarkt klapt hard omlaag, maar alle ogen zijn gericht op Powells speech. Een hint op renteverlaging kan de markt laten herstellen.